Politycy PiS wykorzystują chorobę Kaczyńskiego. BUNT pod jego nieobecność

Politycy PiS wykorzystują chorobę Kaczyńskiego. BUNT pod jego nieobecność

Jarosław Kaczyński od ponad tygodnia przebywa w szpitalu. Coraz częściej spekuluje się, że z powodu swojej choroby może być na długi czas wyłączony z polityki. Czy w PiS jest już nowy lider? I czy politycy PiS wciąż są lojalni wobec swojego przywódcy? Rodzą się coraz poważniejsze wątpliwości w tym zakresie.

Początek roku był dla PiS niezwykle trudny. Z powodu interpelacji posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy na jaw wyszły szokujące informacje o nagrodach dla ministrów i wiceministrów rządu Beaty Szydło. Okazało się, że rząd przyznał sobie nagrody opiewające w sumie na kwotę ponad 2 mln zł. Jarosław Kaczyński w wyniku coraz większej nagonki na swoją partię z tego powodu postanowił załatwić tę sprawę niezwykle radykalnie. Zadeklarował, że ministrowie, którzy otrzymali nagrody, przekażą je na Caritas. Termin, do jakiego miało to zostać wykonane, był właśnie trwający miesiąc maj.

Jarosław Kaczyński w szpitalu. Politycy PiS się buntują

Niespodziewanie jednak na początku miesiąca Jarosław Kaczyński trafił do szpitala. Od tego czasu nie ma tak ścisłej kontroli nad partią, w której mogło pod wpływem nieobecności prezesa dojść do rozprężenia. Posłanka PO Agnieszka Pomaska wystosowała do 63 ministrów i wiceministrów w rządzie Beaty Szydło pismo z zapytaniem o realizację deklaracji Kaczyńskiego na temat nagród. Odpowiedź otrzymała jedynie od 44 ministrów. Co ciekawe, chociaż to większość z tych, którym zadała pytanie, liczba ta wcale nie pociesza. Jak bowiem informuje posłanka - większość z nich nie zawierała informacji o przekazaniu nagród na Caritas. - Spośród nich odpowiedzi, że nagrodę "odda" udzieliło 6. W tym o przekazaniu nagrody na Caritas poinformowało... 2 - napisała Pomaska na Twitterze.

Większość ministrów nie przekazała nagród?

Szybko licząc oznacza to, że na 44 odpowiedzi aż 36 nie zawierało informacji o przekazaniu nagród na Caritas. Czy to oznacza, że nie zamierzają tego robić? Nie wiadomo, bowiem Pomaska nie mówi, co napisali jej autorzy odpowiedzi. Bardzo możliwe, że stwierdzili oni, że nie powinno jej to interesować lub po prostu "okrągłymi słowami" unikało jednoznacznej odpowiedzi. To zaś może oznaczać, że ministrowie i wiceministrowie, którzy zostali nagrodzeni, mają poważny problem z oddaniem nagród Caritasowi. Może to wynikać z faktu, że nagrody otrzymywali w ratach miesięcznych - realnie jako dodatek do pensji. Mogli zatem na bieżąco wydawać pieniądze i nie mieć obecnie całkowitych kwot nagród. Nie wiadomo także co z 19 ministrami, którzy w ogóle nie odpowiedzieli. Posłanka Agnieszka Pomaska stwierdza wprost, że ta sytuacja świadczy o nieuczciwości partii rządzącej. Jarosław Kaczyński w szpitalu fot. twitter.com/pomaska Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Irena Santor trafiła do szpitala!
  2. Alarm bombowy w szpitalu Kaczyńskiego!
  3. Zapłakana Szydło wydzwania do szpitala Kaczyńskiego. W kółko powtarza tę samą prośbę
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News