Kaczyński znów na bilbordach PO. Opozycja chce wyjawienia prawdy na konwencji PiS

Kaczyński znów na bilbordach PO. Opozycja chce wyjawienia prawdy na konwencji PiS Źródło: Wikimedia Commons

Jarosław Kaczyński znalazł się w bardzo trudnym położeniu z powodu afery taśmowej, której okazał się głównym bohaterem. Przy okazji odbywającej się dzisiaj konwencji Prawa i Sprawiedliwości działacze Platformy Obywatelskiej zaapelowali do prezesa partii rządzącej o bezpośrednie poruszenie sprawy spółki Srebrna w swoim wystąpieniu. Z ich inicjatywy po stolicy jeżdżą także samochody ze specjalnym bilbordem.

Jarosław Kaczyński boryka się obecnie z poważnymi problemami wizerunkowymi. Polityk stara się jednak nieco uspokoić kontrowersje wokół afery taśmowej oraz działań spółki Srebrna. Dzisiaj pojawił się więc i wystąpił na konwencji Prawa i Sprawiedliwości, w czasie której zapowiedział między innymi wprowadzenie 500 plus już na pierwsze dziecko.

Jarosław Kaczyński na plakatach PO 

Dzień wcześniej pod siedzibą ugrupowania rządzącego odbyła się za to konferencja prasowa z udziałem polityków PO-KO, Arkadiusza Myrchy oraz Marty Golbik. Działacze zwrócili się do Kaczyńskiego z prośbą, aby w czasie konwencji wprost wypowiedział się na temat kontrowersyjnej afery, którą ujawniła "Gazeta Wyborcza".

- My dzisiaj w imieniu milionów Polaków apelujemy do prezesa, aby powiedział prawdę o tej tajemniczej kopercie, aby wyjaśnił, dlaczego zamiast zajmować się sprawami Polski tak naprawdę zajmował się inwestycjami w dwie wieże. (...) Okazało się, że osoby rządzące państwem są tak naprawdę grupą inwestorską i okazało się, że prezes Jarosław Kaczyński jest tak naprawdę deweloperem, który idzie na dno - powiedział stanowczo Myrcha w rozmowie z dziennikarzami.

- Na tej konwencji musi ta prawda zostać ukazana, bo nie może być tak, że ta konwencja odbywa się tylko po to, żeby Polacy zapomnieli o tym, że pojawiła się ta koperta i słuchali kolejnych obietnic. Oni muszą to zobaczyć. Jak zobaczą to na kolejnej konwencji - mamy nadzieję - prezes w końcu wyjawi nam jak to było z tą kopertą  - stwierdziła za to Golbik, wtórując Myrsze.

Politycy ujawnili także, iż w dniu konwencji Prawa i Sprawiedliwości po Warszawie będą jeździły samochody ze specjalnymi bilbordami. Zobaczyć można na nich czarno-białe zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego oraz napis: "Opowiedz Polakom o tej kopercie". Na górze plakatu widnieje za to logo Platformy Obywatelskiej oraz deklaracja, według której członkowie opozycji rozliczą aferę Srebrnej po dojściu do władzy.

Twitter/Arkadiusz Myrcha

Źródło: Fakt

Następny artykuł