Spisek za kulisami?! Kaczyński i Duda zrobili Polaków w balona

Spisek za kulisami?! Kaczyński i Duda zrobili Polaków w balona

Sprzeciw Senatu wobec pomysłu zorganizowania referendum konstytucyjnego bardzo szybko nazwano ogromną porażką prezydenta. Jak się jednak okazuje, to Andrzej Duda może okazać się największym zwycięzcą sytuacji. Czy głowa państwa zawarła w tej sprawie osobliwy układ z prezesem PiS, którym pozostaje niezmiennie Jarosław Kaczyński?

Jakiś czas temu bardzo głośno mówiło się o konflikcie na linii Andrzej Duda - Prawo i Sprawiedliwość. To właśnie w tym okresie prezydent zaproponował przeprowadzenie referendum ws. ewentualnych zmian w konstytucji, które według wielu środowisk było skazane na miażdżącą porażkę.

Jarosław Kaczyński pomógł Dudzie uratować karierę?

Nie bez przyczyny w kuluarach mówi się więc o układzie, który miał pozwolić Dudzie wyjść z sytuacji z twarzą. Czy Jarosław Kaczyński oraz polscy senatorowie pomogli głowie państwa uratować wizerunek w obliczu ewentualnego kryzysu związanego z referendum? Jak donoszą krajowe media, Duda doskonale zdawał sobie sprawę z faktu, iż Polacy niechętnie wybiorą się na forsowane przez niego głosowanie. To właśnie dlatego miał pozostawać przy proponowanej dacie 11 listopada, która wywołała sprzeciw PKW oraz wielu polityków. Głowa państwa mogła ją przecież zmienić, jednak nie zrobiła tego.

Nieoczywiste kulisy politycznych przetasowań

Tym samym dała senatorom oczywisty powód, aby odrzucić ideę referendum w kontrowersyjnym głosowaniu. W kuluarach mówi się więc, iż układ ten pozwoli prezydentowi wejść ponownie w doskonałe relacje z PiS, zapewniając mu także poparcie Jarosława Kaczyńskiego. - Gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, tobym powiedział, że obecny prezydent. Ale ta decyzja będzie oczywiście oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii - powiedział bowiem niedawno prezes PiS w wywiadzie dla "Sieci".ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kandydat na prezydenta w furii. „Z ciebie jest po prostu ch*j”
  2. Patryk Jaki przegra wybory przez własnego brata?! Nie uwierzycie, czym się zajmuje
  3. Totalna kompromitacja Brudzińskiego. Tej wpadki mu nie zapomną
  4. Ten pies przeszedł gehennę. Odcięte uszy i poderżnięte gardło, nikt mu nie pomógł
Andrzej Duda Fot. Wikipedia Andrzej Duda Fot. Flickr Andrzej Duda Fot. Wikipedia
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News