Oskarżał środowisko PiS. Zginął w tajemniczych okolicznościach

Oskarżał środowisko PiS. Zginął w tajemniczych okolicznościach Źródło: Screen/youtube/Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński oraz jego brat zdaniem tego człowieka byli najbardziej niebezpiecznymi ludźmi w naszym kraju. Nagle na jaw wyszła wstrząsająca afera, a teraz ten mężczyzna nie żyje. Szokująca śmierć do dzisiaj wywołuje ogromne kontrowersje, a wielu nie może w nią uwierzyć.

Jarosław Kaczyński to bez wątpienia jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w naszym kraju. Zdaniem wielu to on pociąga za wszystkie istotne sznurki w naszym państwie i bez jego ostatecznej zgody na polskiej scenie politycznej nie zachodzą zmiany. Ostatnia afera "Srebrnej" miała być gwoździem do jego politycznej trumny, "Gazeta Wyborcza" jednak nieco się zagalopowała, przez co wyszedł przykry bubel, który co prawda podważył wizerunek prezesa i PiS, ale nie wpłynął istotnie na sytuację rządu. 

Teraz jednak w mediach jest nowy temat, który może sprawić, że Jarosław Kaczyński raz na zawsze zapomni o jakiejkolwiek władzy. Wszystkie media w obliczu skandali wokół Prawa i Sprawiedliwości przypominają głośną aferę FOZZ, w którą zamieszani byli bracia Kaczyńscy. Anatol Lawina nazywał ich wtedy najbardziej niebezpiecznymi ludźmi w naszym kraju i obciążał swoimi zeznaniami, a niedługo później musiał pożegnać się z tym światem. Jego śmierć była ogromnym ciosem, który wielu przyjęło z niedowierzaniem, a sprawa do tej pory budzi ogromne kontrowersje. 

Jarosław Kaczyński wraz z bratem najniebezpieczniejszym duetem w Polsce

Afera związana ze spółką Srebrna to nie jedyny skandal, w który przez lata swojej politycznej kariery zamieszany był Jarosław Kaczyński. W 2003 roku były dyrektor NIK Anatol Lawina zeznał pod przysięgą, że obecny prezes PiS wraz z bratem mieli brać także udział w tzw. aferze FOZZ, którą żyła wtedy cała Polska. Jego zdaniem bliźniacy oraz Porozumienie Centrum czerpali wtedy korzyści majątkowe z malwersacji.

Mężczyzna całą tę sprawę nadzorował i przez bardzo długi czas badał malwersacje, do jakich doszło w Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Miał świadomość jednak, że stąpa po bardzo cienkim gruncie i porusza sprawy mogące się na nim zemścić. 

- Pamiętaj, Kaczyńscy są najbardziej niebezpiecznymi ludźmi w tym kraju - miał mówić do swojej córki Jagny. 

Z pewnością wtedy jeszcze nie spodziewał się, że już wkrótce czeka go straszny los. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tajemnicza śmierć, która wstrząsnęła Polską

W 2006 roku pojawiła się informacja, że Anatol Lawina nie żyje. Jego śmierć wywołała ogromne kontrowersje jeszcze przed podaniem oficjalnej przyczyny zgonu. Media oraz politycy opozycyjni sugerowali, że ta tragedia ma bezpośredni związek ze sprawą, w którą były dyrektor NIK się zaangażował. Atmosferę zaogniały jeszcze doniesienia o tym, że przed śmiercią Lawina został przynajmniej trzykrotnie pobity, a jedną z tych spraw umorzono - nie pomogło nawet udowodnienie przez adwokata błędów prokuratury. 

- Powiedział mi kiedyś, że po tym, jak złożył zeznania w sądzie, do jego pokoju w Sejmie, gdzie wówczas pracował, wszedł jakiś poseł i krzyczał: chyba zwariowałeś, przecież cię zabiją - opowiada jego córka. 

Jak podaje "Polityka", oficjalną przyczyną śmierci mężczyzny była niewydolność oddechowo-krążeniowa, jednak sprawa wciąż wywołuje wiele kontrowersji i rzuca cień na historię braci Kaczyńskich. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Elżbieta Zapendowska z partnerem! Jest od niej 20 LAT MŁODSZY! „Nie trzymam go na siłę”
  2. Bogumiła Wander ZMIAŻDŻYŁA Agnieszkę Woźniak-Starak. Dosłownie zrównała ją z ziemią
  3. Zenek Martyniuk ma sobowtóra. Musicie zobaczyć, jak wygląda
  4. Aktor M jak Miłość przeszedł życiową rewolucję. "Trochę się tego bałem"
  5. Bohater M jak miłość umiera na nowotwór. Niewyobrażalny dramat

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł