Powstaniec Warszawski napisał list do Jarosława Kaczyńskiego. "Fabrykuje się historię. To są kłamstwa za kłamstwami"

Powstaniec Warszawski napisał list do Jarosława Kaczyńskiego. "Fabrykuje się historię. To są kłamstwa za kłamstwami" Źródło: TVN

Jarosław Kaczyński otrzymał list od jednego z powstańców walczących przed laty o Warszawę. Weteran opowiedział o swojej wiadomości na antenie TVN24. Pod adresem polityka partii rządzącej padły ostre słowa.

Jarosław Kaczyński wielokrotnie bywa obwiniany za to, że nie przejmuje się losami narodu. Zdaniem wielu osób obecnie Polacy są bardzo nieszczęśliwi z sytuacji w państwie i czują wielką złość, że prezes partii rządzącej nie robi nic, by poprawić nastroje w kraju. W związku z tym niektórzy decydują się na reakcję, nie mogąc dłużej wytrzymać bezczynności wobec sytuacji, która jest ich zdaniem katastrofalna.

Na tego typu czyn zdecydował się jeden z powstańców. Weteran przed laty walczył o to, by Warszawa została odbita, za co doczekał się wielu wyróżnień. Kilkadziesiąt lat później twierdzi jednak, że Jarosław Kaczyński powinien natychmiast zająć się tym, co obecnie dzieje się w naszym kraju. W innym wypadku może dojść do wielu katastrofalnych wydarzeń, które odbiją się na naszym społeczeństwie.

Jarosław Kaczyński otrzymał list od powstańca

- Napisałem list prywatny do Jarosława Kaczyńskiego - nie dostałem odpowiedzi, to było parę lat temu - że wychowanie młodzieży na nieprawdziwej historii, na kłamstwach i na fałszerstwie to bardzo niedobry kierunek. Fabrykuje się historię. Historię powstania, historię wyklętych. To są kłamstwa za kłamstwami - powiedział w rozmowie na antenie TVN24 Stanisław Aronson, który przed laty walczył w Powstaniu Warszawskim.

Mężczyzna nawiązał do wydarzeń z Białegostoku sprzed kilku dni, gdy przeciwnicy LGBT starli się z jego zwolennikami, co skończyło się atakiem agresji i przemocą fizyczną wobec kobiety. Weteran przyznał, że takie wydarzenia nie mogą mieć miejsca, a dalsze fałszowanie historii może sprawić, że podobne akcje będą się powtarzać w innych okolicznościach.

Jarosław Kaczyński nie odpowiedział weteranowi

Wygląda jednak na to, że Jarosław Kaczyński nie przejął się treścią wiadomości napisanej przez byłego żołnierza. Polityk nie zdecydował się na przesłanie jakiejkolwiek odpowiedzi ani na potwierdzenie, że sytuacja poprawi się w najbliższym czasie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kilka dni temu przedstawiciele powstańców warszawskich wyrazili swoje oburzenie wobec sytuacji w Białymstoku. Potępili wydarzenie i jasno stwierdzili, że w Polsce, o którą walczyli, nie powinno być miejsca na tego typu akty agresji.

  1. Nie żyje legendarna aktorka. Była uwielbiana przez miliony. Fani są zdruzgotani 
  2. Pan młody stanął przed ołtarzem ze swoją narzeczoną. Nagle odwrócił się i wyznał miłość innej kobiecie na oczach wszystkich gości
  3. Pijesz kawę? Ta informacja zwali cię z nóg
  4. Marcinkiewicz wpadł po same uszy. Po jego ostatnich słowach, była żona składa pozew
  5. Nie żyje znany dziennikarz TVP. Przygnębiające doniesienia
  6. Tak wygląda grób ojca Dawidka tydzień po pogrzebie. Posępny widok

Źródło: TVN

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu