Kaczyński proponował Kukizowi koalicję? Muzyk zabrał głos

Kaczyński proponował Kukizowi koalicję? Muzyk zabrał głos Źródło: Flickr/Piotr Drabik

Jarosław Kaczyński wdraża kolejny polityczny plan, który ma wzmocnić jego partię i zapewnić jej zwycięstwo w nadchodzących wyborach. Obiektem zainteresowań prezesa jest ruch Pawła Kukiza. Prezes PiS chciałby zaproponować mu polityczny mariaż.

Jarosław Kaczyński już przygotowuje się do jesiennych wyborów parlamentarnych. Prezes partii rządzącej ma tylko jeden cel - zwycięstwo. Analiza wyników ostatnich wyborów do Europarlamentu pokazuje, że choć Prawo i Sprawiedliwość ma swój stabilny i wierny elektorat, na prawicy jest potencjał do zdobycia jeszcze większej ilości głosów. Chodzi o wyborców Konfederacji i Kukiz'15. Kaczyńskiemu zamarzył się mariaż z partią Pawła Kukiza. Muzyk ostatnio potwierdził te doniesienia.

Jarosław Kaczyński buduje koalicję? "To była propozycja prezesa"

Paweł Kukiz był gościem programu TVN "Kawa na Ławę". Przyznał, że rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim na temat wspólnych list wyborczych. Zaznaczył przy tym, że pomysł ten był inicjatywą prezesa PiS. Do konkretów nie doszło, ponieważ - jak twierdzi Kukiz - Kaczyński nie jest zainteresowany "demokratyzacją państwa".

- Nie było żadnego zainteresowania, jeśli chodzi o bierne prawo wyborcze dla każdego Polaka, nie było zainteresowania do wprowadzenia referendum - powiedział muzyk.

Zapowiedział też, że gdyby PiS podzielił jego postulaty, mogłoby dojść do podpisania porozumienia. Zakłada jednak, że nie będzie to miało miejsca, ponieważ pomysły te zagrażają interesom dużych partii.

PiS i Kukiz'15. Były już podchody pod koalicję

Lider ruchu Kukiz'15 twierdzi, że to nie pierwszy raz, gdy rozmawiał z Kaczyńskim o potencjalnej koalicji. Muzyk za każdym razem odmawiał, choć profity z dołączenia do obozu rządzącego były niemałe. Dla Pawła Kukiza najważniejsze są jednak jego polityczne postulaty, w których główne miejsce zajmuje bierne prawo wyborcze. Kukiz chciałby, by obywatel, chcąc kandydować do Sejmu, nie musiał być powiązany z żadną partią polityczną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dzisiaj ktoś, kto chce kandydować do Sejmu, chce zostać posłem, musi startować z listy jakiejś partii, a w związku z tym podporządkowuje się już na dzień dobry woli oligarchii partyjnej i wodza.  W Wielkiej Brytanii wystarczy, że sobie zbierzesz 10 podpisów i sobie startujesz - twierdzi lider Kukiz'15.

Jak zaznacza, do koalicji mogłoby dojść tylko w przypadku zaakceptowania przez PiS tych pomysłów. Tego jednak trudno się spodziewać. Nie da się ukryć, że to partia rządząca rozdaje karty. Kukiz'15 poniósł w wyborach do Europarlamentu porażkę - partia nie przekroczyła progu wyborczego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jakie wykształcenie ma Robert Janowski? Skończył jedne z NAJCIĘŻSZYCH studiów! Zdębiejecie, gdy się dowiecie jakie!
  2. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel! 
  3. RCB ogłosiło na dzisiaj pomarańczowe alerty 2 stopnia. Krzysztof Jackowski zdumiewa wizją końca upałów w czerwcu
  4. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  5. Najnowsze doniesienia mediów ukazują prawdę nt. członków rodziny tragicznie zmarłego Wodeckiego. Są bolesne
  6. Złapiecie się za głowy, jedyne takie imię na świecie. Należy do synka kultowego artysty disco polo

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News