Ekspertka przeanalizowała mimikę Kaczyńskiego. Ujawniła co go zdradziło

Ekspertka przeanalizowała mimikę Kaczyńskiego. Ujawniła co go zdradziło Źródło: YouTube/ Janusz Jaskółka

Jarosław Kaczyński bronił marszałka Marka Kuchcińskiego podczas konferencji prasowej. Z ust prezesa padły tłumaczenia i wsparcie, lecz mowa ciała może zdradzić więcej niż słowa. Eksperta podjęła się dogłębnej analizy, a wnioski są zaskakujące.

Jarosław Kaczyński towarzyszył Markowi Kuchcińskiemu na konferencji prasowej, na której marszałek Sejmu tłumaczył się z nadużyć przywilejów i licznych podróży rządowymi samolotami. Ostatecznie afera doprowadziła do deklaracji o dymisji marszałka. Prezes Prawa i Sprawiedliwości starał się wytłumaczyć postępowanie swojego zaufanego polityka, lecz w tym przypadku oficjalny przekaz mógł nie zgadzać się z prawdziwymi uczuciami Kaczyńskiego. Do takich wniosków doszła ekspertka od mowy ciała.

Jarosław Kaczyński rozszyfrowany? Ekspertka analizuje wypowiedź prezesa

Metodą Jarosława Kaczyńskiego na wytłumaczenie sprawy lotów marszałka Kuchcińskiego było odwracanie sprawy i wyolbrzymianie grzechów opozycji z przeszłości. Prezes PiS starał się przykryć informację o dymisji przypominaniem lotów Donalda Tuska. Stwierdził też, że Marek Kuchciński nie łamał prawa, a jego dymisja jest wyłącznie odpowiedzią na oczekiwanie opinii publicznej. Padały słowa o "słuchaniu Polaków" i "służbie Polsce", a rezygnacja Kuchcińskiego jawiła się niemal jak heroiczne poświęcenie.

Atak na opozycję to sprawdzona taktyka PiS, dlatego sięgnięto po nią i tym razem. Być może do wielu wyborców te tłumaczenia trafią, jednak nie ma wątpliwości, że tym razem nie wierzy w nie sam prezes. Zdradziła go mowa ciała. Ekspertka w tej dziedzinie, Daria Domaradzka-Guzik, zauważyła sprzeczne sygnały - co innego Kaczyński mówił, a co innego można było wywnioskować z jego mimiki i gestów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 Co naprawdę myślał Kaczyński? "Sygnały skrywania emocji"

Daria Domaradzka-Guzik opublikowała swoje przemyślenia za pośrednictwem Twittera. Zwróciła uwagę na mimowolne gesty, które mogą przeczyć pozornemu spokojowi, którym zdawał się emanować prezes podczas konferencji.

Dzisiaj grzeje: 1. Krzysztof Jackowski ostrzega Polaków przed wielkim oszustwem. Możecie stracić pieniądze

2. 500 plus dla emerytów jeszcze w tym roku! Warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku

- Niemal 'kamienna twarz', zaciskanie ust, mrużenie oczu, zatrzymywanie spojrzenia, charakterystyczne przesuwanie językiem wewnątrz ust, przyciskanie dłoni do pulpitu mównicy. To częste sygnały skrywania wysokich emocji, złości i niezadowolenia - przeanalizowała zachowanie prezesa.

Analiza sugeruje, że Jarosław Kaczyński mocno zdenerwował się na niepotrzebną aferę, która może odbić się na sondażach. Dotknęła go ona bardziej, niż chciałby przyznać. Okazuje się, że politycy muszą mocno uważać - ich gesty mówią o wiele więcej, niż słowa.

Źródło: Screen/ Twitter/ @domaradzkaguzik

Najlepsze newsy dnia:

  1. Donald Tusk wolałby, żeby to zdjęcie nigdy nie ujrzało światła dziennego. Pospadacie z krzeseł
  2. Kot zakradł się do łóżeczka chorego dziecka, gdy nikt nie patrzył. To, co zrobił złamie wam serce
  3. Nigdy więcej nie położysz tego na chleb. UOKIK ostrzega, kobietę aż zmroziło, gdy poznała skład produktu
  4. Dopiero po wypadku na jaw wyszła prawda o jej mężu. Żona w zemście miała ochotę odłączyć mu aparaturę w szpitalu
  5. Przyjaciółka Leppera naprawdę ma już tyle lat? Oczy wychodzą z orbit jak teraz wygląda Renata Beger

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News