Kaczyński na antenie Polsat News: "Nie jestem dyktatorem, niestety"

Kaczyński na antenie Polsat News: "Nie jestem dyktatorem, niestety" Źródło: YouTube/Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński powiedział kilka bardzo interesujących zdań. Jedno z nich dotyczyło władzy absolutnej. Wyznaje też, kto odpowiada za ułożenie zadziwiająco dużego objętościowo programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński w rozmowie z dziennikarką Polsatu wykazał się dowcipem. Wszystko w związku z ostatnią aferą dotyczącą szefa NIK, który udał się na urlop po tym, jak "Superwizjer" odkrył, że w kamienicy, której Banaś był właściciele, wynajmowano pokoje na godziny. Dziennikarka zapytała prezesa partii rządzącej, czy z uwagi na to, jakie stanowisko zajmuje w partii, nie ma jakiegoś wpływu na decyzję o dymisji Mariana Banasia.

Jarosław Kaczyński ubolewa, że nie jest dyktatorem

Reporterka zadała prezesowi PiS pytanie w bardzo bezpośredni sposób.

- Podobno pan wszystko może, jest pan dyktatorem - powiedziała Dorota Gawryluk.

- Nie jestem, niestety. Oczywiście żartuję. Bogu dzięki, że w Polsce nie ma dyktatury - odparł żartobliwie prezes PiS.

W dalszej rozmowie dementował plotki o tym, jakoby to on był autorem pokaźnego objętościowo programu PiS. Tegoroczny program wyborczy partii rządzącej to dość okazały dokument, bo ma aż 229 stron. Jarosław Kaczyński powiedział, że nie wszystkie pomysły są jego autorstwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Osobiście napisałem ok. 20 proc. tego programu. Jeżeli miałbym odpowiadać na pytanie o głównego autora i człowieka, którego zasługą jest ten program to jest to premier Piotr Gliński. I nawet powiedziałem mu, że w istocie "twój portret powinien być tutaj na początku tego programu" - powiedział skromnie prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński jako zwierzchnik partii chwali Mateusza Morawieckiego

Podczas rozmowy na antenie została też poruszona kwestia obecnego premiera. Od dość dawna krążą pogłoski o tym, że niezależność i personalne koneksje Mateusza Morawieckiego są Jarosławowi Kaczyńskiemu nie do końca na rękę. Prezes PiS utrzymuje jednak, że bardzo podoba mu się sposób prowadzenia polityki zagranicznej przez premiera i że uważa go za jednego z najzdolniejszych polityków na obecnej scenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.
2. Bardzo smutna wiadomość z samego rana. Nie żyje wybitny polski reżyser i scenarzysta, przegrał walkę z najpoważniejszym nowotworem

- Ma bardzo dobre stosunki z wieloma znanymi politykami Unii Europejskiej, tymi najważniejszymi i rozmawia z nimi, bardzo często nawet po kilka razy dziennie. I jednocześnie jest kimś, kto w tym świecie czuje się jak ryba w wodzie - powiedział na temat Mateusza Morawieckiego Kaczyński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyhodowano NAJWIĘKSZĄ świnię na świecie. Jest większa od niedźwiedzia
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Najsłodsze szczeniaki na świecie rzuciły się w pościg za małym dzieckiem (WIDEO)
  4. Kolega rzucił się na 12-latkę, bił ją i dusił do nieprzytomności. Horror wydarzył się w szkole na oczach innych uczniów
  5. Makabryczne znalezisko. Dziecko na placu zabaw natrafiło na głowę kobiety, a to był dopiero początek

źródło: onet

Następny artykuł