To się dzieje teraz: Kaczyński zwołał pilne spotkanie na Nowogrodzkiej, uczestniczą w nim najważniejsi politycy

To się dzieje teraz: Kaczyński zwołał pilne spotkanie na Nowogrodzkiej, uczestniczą w nim najważniejsi politycy Źródło: pikio.pl

Jarosław Kaczyński zwołał pilne spotkanie w swojej siedzibie na Nowogrodzkiej. Powagi całej sytuacji dodaje fakt, że w biurze prezesa PiS zebrali się wszyscy kluczowi polscy politycy. Sprawa jest naprawdę poważna - takiego zebrania nie było od dawna.

Jarosław Kaczyński postanowił zebrać swoich najważniejszych sprzymierzeńców i kluczowych polityków w swojej siedzibie na Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie. Pod budynkiem pojawiła się spora ilość ochroniarzy, by zadbać o bezpieczeństwo całego spotkania. Czy chodzi o marszałka Kuchcińskiego?

Jarosław Kaczyński dziś zadecyduje co z Kuchcińskim? Rzecznik informuje

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zwołał dziś po godzinie 13 spotkanie, w którym udział wzięli najważniejsi politycy w panstwie. Na Nowogrodzkiej w obstawie ochroniarzy pojawili się między innymi premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński oraz szef klubu parlamentarnego partii Ryszard Terlecki.

Wiele osób spekuluje, że tajemnicze zebranie może dotyczyć sprawy "afery samolotowej", która została wywołana przez Marka Kuchcińskiego. Miał on latać służbowymi samolotami wraz ze swoją rodziną w prywatnych sprawach oraz przekłamywać rzeczywistość.

- Spotkanie było zaplanowane już w minionym tygodniu i nie ma związku ze sprawą marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Temat lotów marszałka nie przewidziano w agendzie spotkania - poinformował oficjalnie media wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel.

Co jeszcze powiedział rzecznik? I co dalej z marszałkiem Markiem Kuchcińskim?

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, nad czym będzie debatować Jarosław Kaczyński wraz ze swoimi współpracownikami. Fogiel dodał również, że spotkanie ma dotyczyć planów PiS w związku z nadchodzącą kampanią wyborczą. Jedynym "gorącym" tematem jest właśnie odwołanie marszałka Marka Kuchcińskiego, w którego sprawie w piątek odbędzie się posiedzenie Sejmu podczas którego posłowie zadecydują o odwołaniu go z funkcji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jarosław Kaczyński jak i inni członkowie PiS nie mieli kontaktu z marszałkiem Kuchcińskim cały weekend. Dopiero w poniedziałek "sprawca zamieszania" zwołał konferencję prasową i na niej przeprosił wszystkich, którzy poczuli się dotknięci jego zachowaniem. Powiedział też jednak kilka innych rzeczy, które mogą budzić kontrowersje.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmarne wiadomości, trąba powietrzna uderzyła na południu Polski. Zagrożone kolejne regiony
2. Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortu

- Pragnę przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni. Jednocześnie chciałbym zdecydowanie stwierdzić, że działałem zgodnie z prawem - mówił Kuchciński.

Jednocześnie powiedział, że tylko raz towarzyszyła mu żona, podczas gdy świadkowie na lotniskach widzieli nie tylko żonę wychodzącą lub wchodzącą do samolotu, ale też dzieci i inne osoby. Oprócz tego jeszcze w kwietniu marszałek zarzekał się, że nie lata z osobami bliskimi w podróże służbowe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Neli Rokita długo walczyła z PRZERAŻAJĄCĄ chorobą. Nikt nie miał o tym pojęcia, ukrywała TO nawet przed bliskimi
  2. Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  3. Miał wypadek, myśleli że nie żyje. W kostnicy podjęto akcję ratunkową
  4. Niepojęte, że mąż zdradzał żonę z tyloma kobietami naraz. Wymyśliła nadzwyczajną zemstę
  5. Najbardziej dziwaczne paznokcie hybrydowe, jakie do tej pory stworzono. Nowy trend powoli podbija serca odważnych kobiet

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News