Jarosław Kaczyński oficjalne oświadczenie
youtube/onet_news/
Weronika Wasiak - 4 Czerwca 2019

Opublikowano oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Wspomniał o spółce Srebrna

Jarosław Kaczyński w swoim oświadczeniu za rok 2018 poinformował między innymi, co było powodem zaciągnięcia przez niego pożyczki. Odniósł się również do Srebrnej, tłumacząc, jakie dokładniej pełnił funkcje w spółce.

Jarosław Kaczyński złożył swoje oświadczenie majątkowe, w którym zawarł fakty dotyczące kilku istotnych kwestii. Z informacji, jakie tam możemy przeczytać wynika, ile prezes PiS obecnie posiada oszczędności oraz ile udało mu się zarobić w ubiegłym roku. Co więcej, w swoim oświadczeniu Kaczyński odniósł się również do Srebrnej. Wspominanej spółce poświęcił nieco dłuższą wypowiedź.

Oficjalne oświadczenie majątkowe Kaczyńskiego

Z oświadczenia prezesa PiS możemy dowiedzieć się, że jego oszczędności wynoszą około 63 tysiące, a w roku 2018 jako poseł zarobił aż 110 tysięcy złotych. Dodatkowo, 30 tysięcy złotych diety parlamentarnej, a także 79 tysięcy złotych emerytury. Z jego oświadczenia wynika również, że jest on współwłaścicielem posiadłości o powierzchni około 150 metrów kwadratowych, której wartość wynosi około 1,5 miliona złotych.

Uber może być droższyKoniec taniego Ubera. Prezydent podpisał nowelizację, przez którą wszyscy zapłacimy więcejCzytaj dalej

Co więcej, Kaczyński jest również zobowiązany do spłacenia pozostałości swojej pożyczki zaczerpniętej w SKOK-u, co wynosi 118 tysięcy. Prezes Prawa I sprawiedliwości wyjawił w swoim oświadczeniu, że powodem zasięgnięcia kredytu, był zły stan zdrowia jego matki. Kobieta ponoć poważnie zachorowała, a jej leczenie było niezwykle kosztowne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

the voice kidsSmutne informacje o gwieździe polskiego The Voice Kids. U 14-latki zdiagnozowano nieuleczalną chorobęCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński o Srebrnej

W swoim oświadczeniu Kaczyński odniósł się również do spółki Srebrna, tłumacząc między innymi, jaką dokładnie pełnił w niej funkcję.

- Posiadałem jednorazowo pełnomocnictwo do reprezentowania Fundacji "Instytut Lecha Kaczyńskiego" oraz pozostałych wspólników na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników Srebrna Sp. z o.o. oraz wykonywania prawa głosu z wszystkich przysługujących wspólnikom udziałów w kapitale zakładowym Spółki. Posiedzenie to nie odbyło się, pełnomocnictwo zostało odwołane - napisał prezes PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Jeżeli jesteście klientami Biedronki, to będziecie wściekli. Na jaw wyszły oburzające informacje
  4. Nie żyje były minister
  5. Polsat informuje o tragedii w Izraelu. Nie żyje żona prezydenta
  6. Policja zatrzymała auto z 14-letnią Roksaną Węgiel. Sprawa zakończy się w sądzie

Grażyna Torbicka i dzieciDlaczego Grażyna Torbicka nie ma dzieci? Kilka smutnych i wstrząsających faktów z jej życiaCzytaj dalej

Źródło: tvn24bis

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News