Jarosław Kaczyński składa kolejne obietnice. Zapowiada duże zmiany w służbie zdrowia

Jarosław Kaczyński składa kolejne obietnice. Zapowiada duże zmiany w służbie zdrowia Źródło: youtube/TVP Info

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu, w którym złożył kolejne obietnice do już i tak pokaźnego programu Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiada, że partia rządząca zajmie się w końcu służbą zdrowia.

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla TV Trwam, w którym odniósł się do obietnic wyborczych jego partii. Powiedział o planach na służbę zdrowia, która w Polsce od dawna zdecydowanie kuleje. Co ciekawe, chce to zrealizować w taki sposób, aby nie podnosić składek na NFZ.

Jarosław Kaczyński zapowiada zmiany w służbie zdrowia

Prezes PiS stwierdził, że obecnie wszystko zmierza w dobrym kierunku, choć aktualna sytuacja w służbie zdrowia jest bardzo słaba. Jarosław Kaczyński snuje dalekosiężne plany i ma nadzieję, że za kilka lat będzie mówiło się o Mateuszu Morawieckim oraz Łukaszu Szumowskim jako o tych, którzy uzdrowili publiczną opiekę zdrowotną, która od lat boryka się z problemami.

- Sądzimy, że w ciągu najbliższych lat ta służba zdrowia się rzeczywiście poprawi, poprawi się też opieka nad tą częścią naszych współobywateli, naszych rodaków, którzy są już w bardzo trudnej sytuacji. Do tego dążymy. Jest plan, on jest opisany w naszym programie dość szczegółowo - zapowiedział Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński chce zmiany bez podnoszenia składek

- Chociaż w żadnym wypadku nie chcę powiedzieć, że sytuacja jest dobra. Ale poprawia się i sądzę, że będziemy mogli już przy końcu kolejnej kadencji - jeśli tylko społeczeństwo nam zaufa. Dążymy do tego, nie chcąc przy tym podnosić składek - zapowiadał buńczucznie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że zwiększą się wydatki z budżetu na służbę zdrowia - już teraz zostały podniesione, a dowodem mają być kupione karetki. Standardem europejskim jest wymiana wozów pogotowia co 5 lat, a prezes PiS powiedział, że zaczynamy powoli się do tego standardu zbliżać. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny wokalista. Zmarł po ciężkiej chorobie, opłakują go gwiazdy
2. Tragedia na placu zabaw, 5-letni Szymonek nagle zniknął. Nie udało się go uratować, jego ciało odnalazł tata

W planach jest również skrócenie kolejek, choć w tym wypadku problem dotyczy głównie faktu, że jest zdecydowanie za mało specjalistów. Co więcej, brakuje też pieniędzy, żeby tych specjalistów opłacić. Jak jednak zapowiedział Jarosław Kaczyński - Prawo i Sprawiedliwość również to uwzględnia i ma plan, jak sytuację naprawić. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. PRACA MARZEŃ czeka! Dają 5 tys. zł za 6 godzin pracy
  2. W dniu ślubu teściowa szepnęła jej coś na ucho. Panna młoda prawie zemdlała. Nic dziwnego - to było straszne
  3. Prowadząca DDTVN wspomina zmarłego ojca. Poruszające słowa i riposta dla wszystkich hejterów
  4. Ten napój spala tłuszcz nawet gdy śpisz. Niezwykły sposób na utratę zbędnych kilogramów
  5. Zaskakująca ankieta w polskiej podstawówce. Pytania o problemy z prawem oraz alkoholem rodziców

Źródło: TVP

Następny artykuł