Hartman do Kaczyńskiego: "Też chciałbym być gejem"

Hartman do Kaczyńskiego: "Też chciałbym być gejem" Źródło: youtube.com/Fakty RMF FM

Jarosław Kaczyński, który w ostatnim czasie sporo się wypowiadał na temat homoseksualistów i środowisk LGBT, został mocno skrytykowany w jednym z wpisów na blogu Jana Hartmana. Mężczyzna w swoim wpisie użył nawet sformułowania, że sam chciałby być gejem.

Jarosław Kaczyński w ostatnim czasie podtrzymuje gorącą dyskusję wokół edukacji seksualnej dzieci oraz osób związanych z LGBT. Wiele kontrowersji wzbudziła jego wypowiedź, w której użył sformułowania "Wara od naszych dzieci" oraz zarzucania prezydentowi Warszawy promocję związków ludzi tej samej płci.

Jarosław Kaczyński został ostro skrytykowany za swoje zachowanie

Niepochlebne wypowiedzi prezesa PiS zwróciły uwagę Jana Hartmana, filozofa i bioetyka, a także doktora nauk humanistycznych. Mężczyzna zamieścił na swoim blogu obszerny wpis pod tytułem "Też chciałbym być gejem, panie Kaczyński", w którym nie godzi się na tak negatywnie nacechowane wypowiedzi o osobach homoseksualnych. Uważa, że Jarosław Kaczyński zachowuje się jak homofob, a to bardzo źle świadczy o jego inteligencji.

- Gdyby Kaczyński był inteligentniejszy, to chcąc udawać heteryka, byłby oględny i poprawny w stosunku do osób LGBT. A gdyby był tak w ogóle inteligentny, to nie byłby homofobem ani nie ukrywałby swojej orientacji, niezależnie od tego, jaka tam ona w końcu jest. No ale wtedy Kaczyński nie byłby Kaczyńskim - napisał.

Hartman postanowił bronić środowisk LGBT, a także wesprzeć je i zachęcić do dalszej walki o swoje prawa.

- Nie poddawajmy się. W dniach haniebnej nagonki na mniejszości seksualne w Polsce musimy stanąć ramię z ramię z naszymi nieheteroseksualnymi przyjaciółmi. Nie pozwólmy, żeby chamy i prostaki nadawały ton życiu w naszym kraju. Nie chowajmy się po kątach, a za to znajdźmy w sobie siłę, by stawić opór warczącej i rozzuchwalonej dziczy. Geje, pokażcie swoje męstwo! I wy, lesbijki, takoż – pokażcie swą kobiecą moc!

Jak na razie Jarosław Kaczyński nie odpowiedział na te słowa. Zarzuty o homofobię i oskarżanie o niski poziom inteligencji to z pewnością jedne z ostrzejszych słów, jakie w ostatnim czasie usłyszał polityk.

Źródło: Hartman Blog

Następny artykuł