Będzie dymisja w rządzie PiS!? Czołowy minister na wylocie

Będzie dymisja w rządzie PiS!? Czołowy minister na wylocie

Jarosław Gowin funkcję ministra nauki i szkolnictwa wyższego pełni nieprzerwanie od listopada 2015 roku. Jednak teraz opozycja może pozbawić go stołka, a wszystko przez słowa ministra odnoszące się do Unii Europejskiej. Słowa nie spodobały się nie tylko opozycji, ale także samej partii rządzącej z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Jarosław Gowin podobnie jak inni członkowie rządu PiS popiera wszelkie reformy i zmiany, jakie zostały wprowadzone podczas panowania Prawa i Sprawiedliwości. Niestety polityka polskiego rządu nie przypadła do gustu zarówno części Polaków, jak i Unii Europejskiej. Reformy PiS, a zwłaszcza te dotyczące sądownictwa są częstym tematem rozmów w parlamencie Unii Europejskiej. Według opozycji Jarosław Gowin w jednym ze swoich wystąpień zapowiedział pierwszy krok na drodze do polexitu. Następstwem tych słów ma być wniosek o odwołanie ministra. Co ciekawe, nawet wewnątrz PiS mówi się, że minister Gowin niebawem straci posadę.

Jarosław Gowin opuści rząd?

Przewodniczący PO i Nowoczesnej Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer zapowiedzieli już złożenie wniosku o wotum nieufności dla Gowina. Według nich słowa ministra nauki to kolejny krok do tego, aby Polska została wykluczona z UE. - PiS dzisiaj chce Polskę wyprowadzić najpierw na obrzeża Unii Europejskiej, a potem poza struktury UE...W przyszłym tygodniu złożymy wniosek o wotum nieufności dla premiera Gowina i doprowadzimy do debaty odnośnie przyszłości Polski w UE - mówił Grzegorz Schetyna. Wszystko przez słowa Gowina, który stwierdził, że jeżeli Trybunał Sprawiedliwości podejmie decyzję odnośnie do Sądu Najwyższego, niezgodną z wizją rządu, to PiS nie będzie miał innego wyboru jak zignorować tę decyzję. Według Gowina taka właśnie decyzja trybunału byłaby pierwszym krokiem do autodestrukcji UE. - To będzie pierwszy krok do autodestrukcji Unii Europejskiej. I wykona go nie polski rząd, lecz unijny Trybunał Sprawiedliwości - mówił Jarosław Gowin. Jednak nie wszyscy podzielają zdanie ministra Gowina, co najlepiej pokazuje przykład Schetyny i Lubnauer, którzy już teraz chcą pozbyć się go z polskiego rządu. Bardzo jednak wątpliwym jest, by partia rządząca poparła wniosek o odwołanie ministra. Jeśli Gowin zostanie zdymisjonowany, to raczej z pewnością bez udziału opozycji. Wszystko zależy aktualnie od decyzji Jarosława Kaczyńskiego.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jaki bezlitośnie MIAŻDŻY Krystynę Pawłowicz! „Jestem zażenowany”
  2. PiS musi uciekać z siedziby na Nowogrodzkiej! Budynek sprzedadzą
  3. Nie dadzą im spokoju! Dorwali półnagiego Kwaśniewskiego na wakacjach
źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News