Koszmar po świątecznym jarmarku w Polsce. Są zabici i ranni
Wiadomości Pikio - 7 Grudnia 2018

Koszmar po świątecznym jarmarku w Polsce. Są zabici i ranni

Jarmark świąteczny kojarzy się z uroczymi bibelotami, grzanym winem oraz świetną okazją do nastrojenia się przed nadchodzącym Bożym Narodzeniem. Niestety, chwile, które miały być przyjemne, przerodziły się w istną grozę. Do śmiertelnego wypadku doszło na Dolnym Śląsku, w miejscowości Sucha Górna.

Jarmark świąteczny to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga wielu podróżnych. Spragnieni bożonarodzeniowego klimatu ludzie przyjeżdżają z różnych część Polski, aby móc czerpać z tych szczególnych chwil. Niestety, czasem kończy się to tragicznie. Niektórzy turyści z Wrocławia nie doczekali tegorocznych świąt Bożego Narodzenia.

Najpierw jarmark świąteczny, później tragiczna śmierć

Do śmiertelnego wypadku komunikacyjnego doszło wczoraj, po godzinie 21:00. Na wyjeździe na drogę krajową S3 przewrócił się autokar, którym jechało 51 osób - 49 turystów oraz 2 kierowców. Podróżującymi były osoby niepełnosprawne, które wracały ze świątecznego jarmarku odbywającego się we Wrocławiu. Jedna osoba nie żyje, a 24 osoby zostały ranne. Wszyscy trafili do szpitali, gdzie zapewniona została im specjalistyczna opieka. Stan niektórych z nich jest ciężki. Póki co nie są znane przyczyny tego tragicznego wypadku. Wiadomo, jedynie że kierowca autokaru był trzeźwy. Głos w sprawie zabrał Przemysław Rybikowski Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. – Według wstępnych ustaleń policji 69-letni kierowca autobusu z nieznanych przyczyn zjechał na prawe pobocze, co doprowadziło do przewrócenia się pojazdu na bok (...) Autobusem jechało 49 osób i dwóch kierowców. Były to osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami. Jedna osoba nie żyje. To kobieta – poinformował funkcjonariusz.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
CandlePolacy uwielbiali ich bez granic. Pożegnaliśmy ich w 2018 rokuCzytaj dalej

Wojewoda Dolnośląski informuje o skutkach wypadku

O bilansie wczorajszego wypadku napisał również wojewoda dolnośląski, Paweł Hreniak. - Na szczęście nie potwierdziła się informacja o drugim zgonie. Bilans wypadku w p. polkowickim przedstawia się następująco: 1 osoba nie żyje, kilka osób w stanie ciężkim przebywa w szpitalach w Lubinie i Legnicy. Najlżej poszkodowani są już w domach - napisał na Twitterze Paweł Hreniak. Na miejscu wypadku służbę pełniło 26 zastępów straży pożarnej. Akcja zabezpieczania terenu trwała do wczesnych godzin porannych. Na miejscu czynności procesowe prowadził również biegły z zakresu ruchu drogowego pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Lubinie. Śledztwo twa.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński przygotował ważne przemówienie. Uchylono rąbka tajemnicy o czym
  2. Ujawniono najważniejsze pismo polskiego ministerstwa! PiS się złamał, Polacy świętują
  3. Gwiazda Przyjaciółek potwornie upokorzona. Graficy stwierdzili, że jej uroda wymaga poprawek
  4. Straszny wypadek gwiazdora „Mam Talent”. Teraz wszyscy mówią o jego żonie
  5. Znaki zodiaku, które dostaną awans i PODWYŻKĘ!
skazaniZostali skazani na śmierć. Nie zgadniesz, o co poprosili na koniec!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News