Nie żyje genialny polski artysta. Jego piosenek słuchaliśmy wszyscy
Patryk Korzec - 11 Grudnia 2018

Nie żyje genialny polski artysta. Jego piosenek słuchaliśmy wszyscy

Janusz Sent był uwielbianym polskim kompozytorem oraz pianistą, którego największe hity, takie jak np. "Jesteśmy na wczasach" znamy wszyscy. Właśnie pojawiła się wstrząsająca informacja - gwiazdor, który ukształtował gusta muzyczne całych pokoleń Polaków, odszedł z tego świata.

Janusz Sent od dzieciństwa wykazywał ogromny talent muzyczny oraz zainteresowanie rozwojem swoich umiejętności. Ukończył średnią szkołę muzyczną w Warszawie, gdzie szkolił się w klasie fortepianu. Następnie uczęszczał do klasy samego Tadeusza Szeligowskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej na Wydziale Teorii i Kompozycji, a z czasem stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskiej branży muzycznej. Z czasem rozwinął swoją działalność, współpracował z kabaretami oraz warszawskimi teatrami, występował również jako akompaniator m.in. z Wojciechem Młynarskim czy Violettą Villas. Teraz pojawiła się wstrząsająca informacja o śmierci mężczyzny, w którą nie mogą uwierzyć zarówno bliscy, jak i fani.

Nie żyje Janusz Sent. Ogromna strata dla Polski

Jego kompozycji przez lata słuchali wszyscy Polacy i to one w dużym stopniu ukształtowały nasz rynek muzyczny. Za największe hity uznać można "Jesteśmy na wczasach" czy "Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę", lecz wszystko, nad czym pracował, szybko zamieniał w złoto. Właśnie pojawiła się tragiczna wiadomość opublikowana na Facebooku przez fanów jego bliskiego przyjaciela, Wojciecha Młynarskiego. - Zmarł Janusz Sent. Jeden z największych przyjaciół, genialny kompozytor oraz pianista. Nie mamy słów. Bardzo, bardzo smutno... - możemy przeczytać. Mężczyzna miał 82 lata, dokładnie przyczyny jego śmierci nie są jak na razie znane, media nie podają również, czy chorował na coś przewlekle.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneHoroskop chiński 2019: Oczekujesz wielkich zmian? Przyszły rok będzie wyjątkowy!Czytaj dalej

Odeszła legenda polskiej muzyki

Janusz Sent był wyjątkowo zasłużoną postacią polskiej sceny muzycznej, która przez wszystkie lata swojej kariery zdążyła współpracować z wieloma znamienitymi artystami, m.in. Jerzym Połomskim, Wojciechem Młynarskim, Sławą Przybylską czy Violettą Willas. Zadebiutował w 1956 roku w radiowej audycji "Muzyka i Aktualności", nie była to jednak jednorazowa współpraca z radiem - niewiele później akompaniował także w "Podwieczorku przy mikrofonie". Współpracował również ze stołecznymi kabaretami "U Lopka" czy "U Kierdziołka". Wielokrotnie także nagradzano jego twórczość - w tym trzykrotnie na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dla Edyty Górniak to będą bardzo smutne Święta. Piosenkarka jest załamana
  2. Uwielbiana polska piosenkarka jest w strasznym stanie. Jej bliscy błagają o pomoc
  3. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
  4. Znaki zodiaku i ich poziom IQ. Które znaki są NAJINTELIGENTNIEJSZE?
  5. Tragiczna śmierć polskiej gwiazdy. Z auta nic nie zostało
GrafikaLidl powinien przed tym ostrzegać! Rakotwórcza substancja w jedzeniuCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News