Janusz Palikot postanowił podsumować kończącą się powoli kadencję i przeprosić za swoje błędy. Lider Twojego Ruchu stwierdził, że przekroczył granice walki o świeckie państwo.

„W krytyce Kościoła przekroczyłem granice walki o świeckie państwo na rzecz walki z Kościołem. Nie na miejscu były wypowiedzi o dzieciach papieża i pedofilii biskupów. Bo choć wielu biskupów łamie prawo i niestety ma skłonności pedofilskie, to przecież nie dotyczy to każdego z nich!” – napisał Palikot na portalu natemat.pl.

Palikot przeprosił nie tylko za walkę z Kościołem, która według niego była błędem. Stwierdził także, że niepotrzebnie wiązał się z SLD.

„Największym błędem moim i partii była decyzja o budowaniu szerokiego obozu politycznego z postkomunistyczną lewicą. Zarówno Europa Plus, jak i rozmowy z SLD ws. samorządu spowodowały, że utraciliśmy część (i to istotną) naszej wiarygodności! Niestety! Dziś wiem, że porozumienie z Kwaśniewskim, Kaliszem czy Millerem nie ma sensu. Ja i Twój Ruch jesteśmy partią zmiany, a nie władzy”

Lider Twojego Ruchu przeprosił również wyborców za awanturę z Wandą Nowicką, odejście posłów do innych formacji oraz umowę z PO w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego do 67. roku życia.

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.