Janów Lubelski: Zamknięte szkoły, bo w parafii był odpust
Wiadomości Pikio - 24 Października 2015

Janów Lubelski: Zamknięte szkoły, bo w parafii był odpust

Kuratorium oświaty zajęło się sprawą zamknięcia kilku szkół w Janowie Lubelskim z uwagi na odbywający się w środku tygodnia parafialny odpust. O sytuacji poinformowali oburzeni rodzice, a kuratorium uznało, że zostały złamane przepisy. 

Na początku września br. w parafii Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim odbywał się odpust z okazji 30-lecia koronacji Matki Boskiej Janowskiej. Lokalne władze i dyrekcje kilku miejskich szkół postanowiły zamknąć z tego powodu publiczne szkoły. Decyzja włodarzy nie spodobała się rodzicom, którzy swoje oburzenie wyrazili w doniesieniu na decydentów do kuratorium oświaty. Po szczegółowym zapoznaniu się ze sprawą, kuratorium oświaty uznało, że doszło do złamania przepisów. - Rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego dotyczące przysługujących dni wolnych nie zostało w całości zrealizowane. Chodzi o brak uzyskania opinii w tej sprawie poszczególnych organów szkoły. W dwóch przypadkach, to znaczy w szkole podstawowej oraz w Zespole Szkół Technicznych, wydano zalecenia, że ustalanie dni wolnych od zajęć edukacyjnych musi być zaopiniowane przez radę rodziców, bo ten wymóg nie był spełniony - poinformowała media, Anna Szczepińska, wicekurator oświaty w Lublinie. Jak również poinformowała Szczepińska wynik kontroli będzie miał wpływ na "końcową ocenę pracy dyrektorów szkół", którzy dopuścili się złamania przepisów.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: kurier lubelski
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News