Polacy kochali go za rolę Kwiczoła, ale mało kto pamięta, w jak tragiczny sposób zmarł. Smutny koniec wielkiego aktora

Polacy kochali go za rolę Kwiczoła, ale mało kto pamięta, w jak tragiczny sposób zmarł. Smutny koniec wielkiego aktora Źródło: YouTube Jacek Michalik

"Janosik" był jednym z ulubionych seriali wszystkich Polaków. Nie ma osoby, która nie znałaby tytułowego harnasia i jego wiernych kompanów: Kwiczoła, Jędrusia, Wróblika, Kuśmidra, Klimka, Słowaka i Baciusia. Bogusz Bilewski, który wcielił się w rolę Walusia Kwiczoła, był niekwestionowanym ulubieńcem widzów. Niestety, dziś mało kto pamięta o jego tragicznej śmierci.

Bogusz Bilewski, znany z roli Kwiczoła w serialu "Janosik", w młodości był prawdziwym amantem. Wzdychała do niego niemal cała żeńska część publiczności. Wiele osób widziało go w roli Zbyszka z Bogdańca w "Krzyżakach" w reżyserii Aleksandra Forda. Niestety, rolę tę dostał ostatecznie Mieczysław Kalenik, co prawdopodobnie wywarło wpływ na dalszą karierę Bilewskiego. Przyjaciele aktora cenili go za charyzmę, poczucie humoru i serdeczność. Mimo sławy, jaką w latach pięćdziesiątych przyniósł mu angaż w produkcji "Janosik", pozostał człowiekiem skromnym. Niestety, miał także skłonność do awantur i nadużywania alkoholu. Żył bardzo intensywnie, co destrukcyjnie wpływało na jego zdrowie. Jego tragiczna śmierć wywarła ogromny wpływ zarówno na jego kolegach z planu, jak i telewidzach.

"Janosik" stracił jedną z największych gwiazd

Bogusz Bilewski od najmłodszych lat marzył o karierze aktorskiej. Jego rodzice mieli wobec niego inne plany - matka marzyła, by chłopiec zawodowo zajął się śpiewaniem. Ojciec z kolei widział w nim inżyniera. Mimo to nie stanęli na drodze jego karierze. Gdy w 1954 roku otrzymał dyplom szkoły aktorskiej, natychmiast zaproponowano mu angaż w teatrze. Pokochali go zarówno widzowie, jak i krytycy. Był młody, przystojny i szalenie utalentowany. Przez lata wystąpił w wielu produkcjach filmowych i z czasem z amanta stał się aktorem charakterystycznym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Prawdziwą popularność przyniósł mu angaż w serialu "Janosik". Bogusz Bilewski miał wybitne poczucie humoru. Wiele osób widziało w nim wspaniałego kompana. W czasach, w których grywał Kwiczoła, bardzo dużo czasu spędzał w knajpach i barach, gdzie bawił się z góralami, jednocześnie ucząc się charakterystycznej, podhalańskiej gwary. Niestety, nie stronił także od kłopotów i bójek, szczególnie jeśli wcześniej pił alkohol.

- Wziąłem pieniądze, miałem imieniny, więc z kilkoma chłopakami z planu poszliśmy do baru. Był Witek Pyrkosz, Bogusz Bilewski... Nagle Bogusz, czyli Kwiczoł, prosi mnie, bym mu pożyczył tysiąc złotych. Dałem. Znikł, a po chwili doszło do bójki. Bogusz, który już się opił, awanturował się, dostał po ryju. Nie wiem od kogo - wspominał niegdyś Jerzy Cnota, który w serialu "Janosik" wcielał się w rolę Gąsiora.

Dzisiaj grzeje: 1. Królikowska martwi się o syna. Niepokojące doniesienia, odkryła smutną rzecz

2.Wstrząsające wiadomości obiegły media. 2-latka śmiertelnie potrącona przez ojca

Również inni współpracownicy Bogusza Bilewskiego mówili o tym, że wspólna praca zawsze wiązała się z morzem alkoholu. Niestety, hulaszczy tryb życia, o którym w świecie filmu krążyły legendy, nie pozostawał obojętny dla jego zdrowia. W ostatnich latach życia znacznie podupadł na zdrowiu. Jesienią 1995 roku, podczas spotkania z przyjaciółmi, poczuł się źle. Ten dzień był smutnym końcem wielkiego aktora. Mimo szybkiej interwencji lekarzy i hospitalizacji 14 września 1995 roku zmarł na udar mózgu. Miał zaledwie 65 lat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacja
  2. Znany dziennikarz sportowy znalazł nową pracę. Z poprzedniej wyleciał po oskarżeniach o molestowanie
  3. 14-letnia Daria urodziła dziecko. Dopiero teraz ujawniono nowe fakty
  4. Szczepionki będą jednak obowiązkowe? Minister zdrowia zabrał głos
  5. Kolejny wypadek autobusu w Warszawie. Na miejscu działają służby, zdjęcia z miejsca budzą grozę
  6. Céline Dion pokazała się bez makijażu. Brak słów, ciężko uwierzyć, jak naprawdę wygląda artystka

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News