Jan Paweł II bardzo często podlega pośmiertnej krytyce. Negatywna narracja dotycząca jego posługi i pontyfikatu najczęściej wypływa z lewej strony sceny politycznej. Słynna polityk i dawna posłanka SLD nie przebierała w tej kwestii w słowach.

Jan Paweł II jest bez wątpienia jedną z najważniejszych postaci polskiej historii najnowszej. Papież-Polak odegrał ogromną rolę w utrzymywaniu rodaków na duchu podczas walki z opresyjnym systemem socjalistycznym i warunkującą go PZPR.

Karol Wojtyła był bardzo popularny także za granicą, szczególnie w krajach Ameryki Łacińskiej, gdzie na jego otwarte audiencje przybywały setki tysięcy osób. Sprawujący swój urząd przez dziesięciolecia papież zapisał się w pamięci zbiorowej wielu narodów i wyznawców Kościoła rzymskiego.

Wokół jego postaci narosło także wiele kontrowersji, głównie związanych z jego podejściem do kwestii antykoncepcji i walki pedofilii w Kościele, której według wielu w ogóle nie prowadził. Jedną z takich osób jest była posłanka na Sejm i europosłanka Joanna Senyszyn.

Jan Paweł II zaatakowany przez Joannę Senyszyn

Niedawna premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. „Kler” wywołała w polskim społeczeństwie gorącą dyskusję na temat sytuacji w polskim Kościele. Obraz zwraca uwagę szczególnie na problem pijaństwa, pedofilii i łamania celibatu i tym także przez ostatnie dni żyły zainteresowane sprawą media i osoby prywatne.

 

Znajdujący się po przeciwnej do Smarzowskiego stronie politycznej barykady dziennikarze natychmiastowo stanęli w obronie polskiego duchowieństwa. „Gazeta Polska” opublikowała przerobiony plakat filmu.

Zamiast aktorów z „Kleru” zobaczyliśmy na nim faktycznych duchownych, którzy na stałe zapisali się w historii Polski. Są to: kardynał Stefana Wyszyński, papież Jan Paweł II, ks. Jerzy Popiełuszko i o. Maksymilian Kolbe.

Grafika zainspirowała Joannę Senyszyn do ataku na duchownych. Na swoim Facebookowym profilu jasno wyłożyła, co o nich uważa.

– Gazeta Polska przygotowała i opublikowała „plakat anty-smarzowski”. Zamiast aktorów – prawdziwi księża (od lewej): zwolennik współpracy z komuną, obrońca pedofilów w sutannach, rozpolitykowany narcyz z rozbuchanym ego i antysemita. Gdyby nie ryzyko obrazy uczuć religijnych, powinien to być plakat filmowy – napisała dawna posłanka SLD.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz Rydzyk przeszedł samego siebie! Te słowa go pogrążą

„Kler” zbulwersował prawicę

Premiera filmu Smarzowskiego doskonale zgrała się z niedawnym wykryciem skandali pedofilskich w Australii i USA, które nadal są bardzo żywym tematem, głównie za sprawą interwencji Franciszka. Do tego doszły wyroki polskich sądów, które ostatecznie skazywały księży-pedofilów.

Produkcja znanego reżysera jest od wielu dni obszernie komentowana. Przeciwnicy Kościoła z dumą twierdzą, że jest to obraz idealnie ukazujący szerzące się w tej organizacji patologie. Osoby i publicyści przywiązani do Kościoła twierdzą natomiast, że jest to bezpodstawny atak na spoiwo polskości, oparty o pojedyncze przypadki.

Kliknij po więcej, na pewno cię zaciekawi

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Marta Kaczyńska przeżywa żałobę. Jej wpis ściska serce
  2. Został nauczycielem roku, zaprosił ukochanego na scenę. „Najwyżej zabiorą mi tytuł”
  3. Bono z U2 na wspólnym zdjęciu z Tuskiem! Niezwykłe, Kaczyński się wścieknie

Czy pójdziesz do kina na film "Kler"?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Pogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwa

źródło: Facebook/Joanna Senyszyn

Zobacz również