Jan Paweł II dla Polaków jest postacią wyjątkową. W końcu to pierwszy w historii papież Polak. Dodatkowo Karol Wojtyła był bez dwóch zdań postacią wybitną, a teraz stał się elementem kampanii jednego z kandydatów na prezydenta Warszawy.

Jan Paweł II i jego słowa stały się już praktycznie elementem niezbędnym podczas tegorocznych kampanii wyborczych. Z wizerunku papieża Polaka korzystał już Trzaskowski oraz PiS w swoich spotach wyborczych. Teraz przyszła pora na Pawła Tanajno, który kandyduje na prezydenta Warszawy, jednak według wielu granice dobrego smaku i zwyczajnej przyzwoitości zostały znacząco przekroczone.

Jan Paweł II w wyborach samorządowych

Nie ulega wątpliwości, że powoływanie się na słowa naszego papieża w spocie wyborczym, czy też mówienie o nim jest bardzo dobrze przemyślanym ruchem. Wszystko dlatego, że wśród Polaków mało kto otwarcie krytykuje jednego z największych naszych rodaków. Jednak we wszystkim trzeba znać umiar, a w tym przypadku według wielu go zabrakło.

Paweł Tanajno w swoim ostatnim wpisie na Facebooku opublikował szokującą grafikę, na której widnieje wizerunek Jana Pawła II w nienaturalnych proporcjach. Do tego widzimy podpis, że rozszerzenia Jana Pawła, był projektem ustalonym przez Warszawiaków w internetowym referendum. Oczywiście chodzi o aleje Jana Pawła II, które w Warszawie borykają się poważnym problemem korków. Do tego kandydat na prezydenta sparafrazował biblijne słowa i również użył ich w kontrowersyjnym wpisie.

– … I wtedy dał im Hawajską i widział że to było dobre. Idźcie na wybory i poprzyjcie dobrą nowinę. Głosujcie na na Jana Pawła TANAJNO i na listę nr 17 KWW Odkorkujemy Warszawę, Rigcz, Tanajno, Hawajska + – czytamy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co za żenada! Zdjęcia, które OŚMIESZYŁY polityków

Wcześnie Tanajno wskazuje, że zarówno PiS, jak i Trzaskowski również posiłkowali się w swoich kampaniach wizerunkiem papieża. Jednak grafika zamieszczona przez kandydata zszokowała wszystkich.

– Bez Jana Pawła nie dojdziesz do proga wyborczego?
Zauważyłem, że PIS w spocie o samorządach przywołuje tekst Jana Pawła. Temat Jana Pawła poruszał też Czaskwoski. Co mi pozostaje ? – pisze Paweł Tanajno.

Oczywiście cała jego kampania jest utrzymywana w bardzo luźnym klimacie i według niektórych, użycie podobizny Jana Pawła II było genialnym pomysłem. Jednak dla znaczącej większości jest to wręcz niewybaczalne i bardzo możliwe, że kandydat odczuje to na niedzielnych wyborach.

screen facebook.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To się dzieje TERAZ! Rydzyk właśnie próbuje odwrócić bieg wyborów
  2. Duda nie ma już wyboru. Lekarz ujawnia, jak przedłużył prezydentowi życie
  3. DNO! TVP próbuje wmieszać Trzaskowskiego w taśmy, choć go na nich nie ma
  4. Zwyrodnialcy! Nastolatki spaliły żywcem szczeniaki! Pochwalili się tym w sieci
  5. Znaki zodiaku, które najpiękniej się starzeją

Niewyobrażalne cierpienia na szczytach władzy! Problemy zdrowotne światowych przywódców

źródło: rp.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.