Kandydat na prezydenta Warszawy UŻYŁ papieża Jana Pawła II do swojej kampanii! Mocne

Kandydat na prezydenta Warszawy UŻYŁ papieża Jana Pawła II do swojej kampanii! Mocne

Jan Paweł II dla Polaków jest postacią wyjątkową. W końcu to pierwszy w historii papież Polak. Dodatkowo Karol Wojtyła był bez dwóch zdań postacią wybitną, a teraz stał się elementem kampanii jednego z kandydatów na prezydenta Warszawy.

Jan Paweł II i jego słowa stały się już praktycznie elementem niezbędnym podczas tegorocznych kampanii wyborczych. Z wizerunku papieża Polaka korzystał już Trzaskowski oraz PiS w swoich spotach wyborczych. Teraz przyszła pora na Pawła Tanajno, który kandyduje na prezydenta Warszawy, jednak według wielu granice dobrego smaku i zwyczajnej przyzwoitości zostały znacząco przekroczone.

Jan Paweł II w wyborach samorządowych

Nie ulega wątpliwości, że powoływanie się na słowa naszego papieża w spocie wyborczym, czy też mówienie o nim jest bardzo dobrze przemyślanym ruchem. Wszystko dlatego, że wśród Polaków mało kto otwarcie krytykuje jednego z największych naszych rodaków. Jednak we wszystkim trzeba znać umiar, a w tym przypadku według wielu go zabrakło. Paweł Tanajno w swoim ostatnim wpisie na Facebooku opublikował szokującą grafikę, na której widnieje wizerunek Jana Pawła II w nienaturalnych proporcjach. Do tego widzimy podpis, że rozszerzenia Jana Pawła, był projektem ustalonym przez Warszawiaków w internetowym referendum. Oczywiście chodzi o aleje Jana Pawła II, które w Warszawie borykają się poważnym problemem korków. Do tego kandydat na prezydenta sparafrazował biblijne słowa i również użył ich w kontrowersyjnym wpisie. - ... I wtedy dał im Hawajską i widział że to było dobre. Idźcie na wybory i poprzyjcie dobrą nowinę. Głosujcie na na Jana Pawła TANAJNO i na listę nr 17 KWW Odkorkujemy Warszawę, Rigcz, Tanajno, Hawajska + - czytamy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wcześnie Tanajno wskazuje, że zarówno PiS, jak i Trzaskowski również posiłkowali się w swoich kampaniach wizerunkiem papieża. Jednak grafika zamieszczona przez kandydata zszokowała wszystkich. - Bez Jana Pawła nie dojdziesz do proga wyborczego? Zauważyłem, że PIS w spocie o samorządach przywołuje tekst Jana Pawła. Temat Jana Pawła poruszał też Czaskwoski. Co mi pozostaje ? - pisze Paweł Tanajno. Oczywiście cała jego kampania jest utrzymywana w bardzo luźnym klimacie i według niektórych, użycie podobizny Jana Pawła II było genialnym pomysłem. Jednak dla znaczącej większości jest to wręcz niewybaczalne i bardzo możliwe, że kandydat odczuje to na niedzielnych wyborach. screen facebook.comZOBACZ TAKŻE:
  1. To się dzieje TERAZ! Rydzyk właśnie próbuje odwrócić bieg wyborów
  2. Duda nie ma już wyboru. Lekarz ujawnia, jak przedłużył prezydentowi życie
  3. DNO! TVP próbuje wmieszać Trzaskowskiego w taśmy, choć go na nich nie ma
  4. Zwyrodnialcy! Nastolatki spaliły żywcem szczeniaki! Pochwalili się tym w sieci
  5. Znaki zodiaku, które najpiękniej się starzeją
źródło: rp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News