Nieznana wizja Jana Pawła II. Jest naprawdę straszna
Marcin Owczarek - 28 Grudnia 2018

Nieznana wizja Jana Pawła II. Jest naprawdę straszna

Jan Paweł II przed śmiercią miał wiele spraw na głowie. Jedną z nich była mało znana nam wizja, o której dowiedzieliśmy się stosunkowo niedawno. Chodziło w niej również o Polskę. Czy one się spełniły?

Jan Paweł II był bardzo uduchowionym człowiekiem. Miał silną więź z Bogiem i wielu księży oraz wiernych brało z niego przykład. Żył skromnie, często się modlił, lubił to robić w samotności i w duchu. Pewnego razu jego osobisty doradca usłyszał, jak robi to nagłos. Gdy zobaczył, co się stało, przeraził się.

Jan Paweł II wzorem dla wiernych

Na całym świecie znane są trzy tajemnice fatimskie. Ich treść wstrząsnęła światem, a co więcej zaczęły się one sprawdzać. Mało kto sądził, iż coś takiego może mieć miejsce. Dziś wiemy, że to nie były żarty. Dwie pierwsze wizje zostały już w 1941 upublicznione na polecenie biskupa Fatimy. Ostatnia dopiero w 2000 roku ujrzała światło dzienne. Treść trzeciej tajemnicy była zatrważająca. Pius XII jako pierwszy miał okazje ją upublicznić, lecz kiedy się z nią zapoznał, kazał ją zapieczętować i schować, aby następca mógł zdecydować o jej losie. Był naprawdę przerażony. Kolejny papież Jan XXIII po przeczytaniu dokumentu również przestraszył się i stwierdził, że to nie dotyczy jego czasów. Polecił ponownie zabezpieczyć tajemnicę i dać następnemu papieżowi prawo do decyzji. Sądził, że taka wiadomość może wywołać panikę na świecie. Dopiero Jan Paweł II zdecydował się o opublikowaniu dokumentów w 2000 roku. Wcześniej jednak wydarzyło się coś strasznego. 13 maja 1981 roku miał miejsce zamach na jego życie. Całe szczęście przeżył, ale to była tragiczna chwila dla wszystkich wiernych na świecie. W 1982 roku papież przebywał u siebie w pokoju i modlił się. To ten moment jest ważny dla Polski.

Straszna wiadomość dla Polski

Jego wierny przyjaciel kardynał Dziwisz opowiada, że był wtedy za drzwiami, kiedy usłyszał, iż Jan Paweł II bardzo głośno się modli. Jak opowiadał, Ojciec Święty nie miał w zwyczaju robić tego na głos, a nie przewidziano też żadnych wizyt na tamten dzień. Wszedł do jego pokoju i zobaczył papieża, jak zakrywa twarz i płacze. To, co miał usłyszeć, straszliwie bolało.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jan Paweł IIJan Paweł II w ostatnich chwilach życia. 9 zdjęcie będzie prawdziwym wstrząsem dla KatolikówCzytaj dalej
Ks. Dziwisz usłyszał, jak głowa kościoła mówi: „Proszę o miłosierdzie dla Polski”. Zapytał się Jana Pawła II czy wszystko w porządku, ale ten tylko odpowiedział: „Gdybyś ty widział to, co ja ujrzałem, też byś zapłakał”. Maryja Panna objawiła mu się i pokazała wizję tragiczną dla świata i Polski. Po tym wydarzeniu polecił, aby przetłumaczono III tajemnicę fatimską. Światło dzienne ujrzała dopiero kilkanaście lat później, ale papież znał jej treść wcześniej. Mówiła o tym, iż dojdzie do zamachu na papieża i że na cały świat spadną kary za brak wiary i sprzeniewierzenie się Bogu, jeżeli się nie nawrócimy. Zamach już się spełnił, więc i klęski mogą dotknąć całą Ziemię w tym również Polskę.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Która z nich prezydentem? 2 i 3 miejsce zajęły Duda i Szydło
  2. Kim był biskup Tadeusz Pieronek? Kontrowersyjna postać w Kościele
  3. Andrzej Duda poszedł do kościoła. Nie przewidział konsekwencji
  4. Dorota Wellman: Pochodzenie gwiazdy powodem ataków prawicy
  5. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News