Zbezczeszczono pomnik Jana Pawła II. Sprawcy poszukiwani

Zbezczeszczono pomnik Jana Pawła II. Sprawcy poszukiwani

Jan Paweł II w Polsce, jak i na całym świecie, jest postacią stawianą wręcz za wzór. Jednak w naszym kraju wciąż nie brakuje osób, które ubliżają byłej głowie Kościoła. Ostatnio miał miejsce obrzydliwy czyn zbezczeszczenia pomnika papieża Polaka.

Jan Paweł II dla wielu Polaków, jeszcze za czasów nieobjęcia tronu papieskiego, był wspaniałym człowiekiem szerzącym wiarę w czasach, gdy było to szczególnie niebezpieczne. Papież w swoich słowach zawsze nawoływał przede wszystkim do pokoju, ponieważ w swoim życiu sam doświadczył masy okrucieństwa, jakie niesie ze sobą wojna. Dzięki swoim przemyśleniom trafiał do milionów osób na całym świecie, zyskał posłuch i szacunek nawet wśród tych niebędących katolikami, czy chrześcijanami. Teraz jego pamięć, jak i wizerunek, zostały zbezczeszczone w okropnym akcie wandalizmu.

Jan Paweł II: pomnik zniszczony przez wandali

Bez wątpienia niełatwo byłoby w naszym kraju znaleźć parafię, a nawet dom, w którym żyją osoby wierzące, dla których papież Polak nie stanowi wzoru. Jan Paweł II, mimo dzielących go tysięcy kilometrów od rodaków, zawsze wspierał ich nawet w najtrudniejszych czasach. To, jak wielkim szacunkiem był otoczony, doskonale pokazują wydarzenia z Placu Świętego Piotra. Po śmierci papieża od razu było słychać głosy ze strony wiernych, aby został uznany za świętego. Gdy ten tytuł otrzymał, to w wielu miejscach zaczęły powstawać pomniki przedstawiające jego wizerunek. Miejsca te obdarzone są specjalnym szacunkiem przez wiernych oraz okolicznych mieszkańców. Niestety w Starogardzie Gdańskim doszło do zbezczeszczenia pomnika największego Polaka. Monument został oblany czerwoną farbą w ten sposób, że wygląda, jakby płakał czerwonymi łzami. Według księdza Pawła Bortkiewicza jest to wynikiem ostatnich ataków na kościół Katolicki, które miały miejsce w Polsce.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - To jest próba tworzenia niszy pozbawionej całkowicie obecności Kościoła i chrześcijaństwa. Jest to konsekwencja tego procesu. Jeżeli spoglądamy na historyczne próby, w których dokonywano radykalnego rozdzielenia Kościoła i państwa, dezynfekcji życia publicznego z tego wirusa, jakim jest chrześcijaństwo (oczywiście mówię to bardzo cynicznie) to przekonywaliśmy się, że w takiej sterylnej niszy człowiek po prostu dziczeje. Pozbawiony Boga traci autentyczne człowieczeństwo i w takiej właśnie niszy zezwierzęcenia człowiek dopuszcza się przeróżnych aktów wandalizmu występujących przeciwko człowieczeństwu, przeciwko wartościom - wskazuje duchowny. Sprawcy tego aktu wandalizmu są aktualnie poszukiwani.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Morawiecki podjął decyzję! Głośna dymisja w rządzie PiS
  2. Ksiądz zachęca do kolędy… z bronią w ręku. Szokująca grafika
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News