Bezczelny atak na pomnik Jana Pawła II. Mówi o tym cały Gdańsk

Bezczelny atak na pomnik Jana Pawła II. Mówi o tym cały Gdańsk Źródło: Youtube.com/Pokolenie JP II

Pomnik w Gdańsku, na którym jest Jan Paweł II wraz z Ronaldem Reaganem został zniszczony. Policja stara się znaleźć wandala, który pomazał farbą ten wspaniały monument. Warto dodać, że to nie jest pierwszy raz, kiedy ktoś zdewastował posąg.

Jan Paweł II uwieczniony na pomniku w Gdańsku. Monument został zdewastowany

Wiadomości o zajściu przedstawiła oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. Karina Kamińska. Z relacji wynika, że o całym zdarzeniu poinformował operator miejskiego monitoringu, który zaobserwował dewastację wczesnym rankiem. Rzeczniczka dodała, że na miejsce zdarzenia udała się jednostka policyjna z wydziału dochodzeniowo-śledczego wraz z technikiem kryminalistyki w celu zebrania materiału dowodowego. 

Do niego dołączono zapis z monitoringu, po czym powiadomiony został samorząd, którego służby sprawują pieczę nad pomnikiem. Z oficjalnych źródeł wynika, że Gdański Zarząd Dróg i Zieleni natychmiast przystąpił do oczyszczenia pomnika z farby.

Pomnik usytuowany jest na jednej z alejek nadmorskiego parku na gdańskim Przymorzu. Cała rzeźba to dwie postacie w całości wykonane z brązu, mają ponad dwa metry wysokości. Przedstawia ona Jana Pawła II wraz z byłym amerykańskim prezydentem, Ronaldem Reaganem. Cały pomnik jest wykonany w dość dynamiczny sposób, ponieważ wygląda to, jakby papież wraz z prezydentem byli na spacerze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Idee na pomnik zaczerpnięto ze słynnego zdjęcia zrobionego w 1987 roku przez Scotta Stewarta z Associated Press, który sfotografował dwójkę podczas ich wspólnej wędrówki po parku w Miami. Na cały pomysł wraz ze zbiórką pieniędzy wpadło miejscowe stowarzyszenie "Godność".

To nie pierwszy taki przypadek

Zdumiewające jest to, iż to nie jest pierwszy przypadek. W 2013 roku sprawcy zdecydowali się odpiłować rękę pomnikowi. Straty oceniono na ponad 100 tysięcy złotych. 

- Na pewno klimat, informacje pojawiając się w mediach, w internecie wpływają na reakcje poszczególnych ludzi, w taki sposób, że sprzyjają odreagowywaniu pewnych emocji, które w ludziach zalegają. Ci, którzy zarządzają mediami, powinni zdawać sobie z tego sprawę, by nie nakręcać u ludzi spirali napięć, nad którymi oni nie są w stanie zapanować. To wszystko powinno być pod kontrolą rozumu -  powiedział Polsat News Stanisław Fudakowski, sekretarz Stowarzyszenia Godność Gdańsk.

Jan Paweł II pomnik Gdańsk

fot. Wikimedia/Krzysztof Rakowski

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dom piosenkarki jest nowoczesny i wyrafinowany
  2. Kinga Rusin: „Siadałam na podłodze w tym dużym domu i płakałam, nie miałam siły wstać”. O co chodzi?
  3. Tragiczna wizja Jackowskiego. Ostrzega, że Polacy mają duży problem, najbliższe miesiące mają być koszmarem
  4. Dziś miliony widzów włączą TVN. Telewizja pokaże film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  5. Odbierze wam mowę. Właśnie ujawniono PRAWDZIWY powód rozstania Meghan Markle z pierwszym mężem
  6. Smutne wiadomości obiegły rano polskie media. Nie żyje wielki artysta, który na zawsze zapisał się w historii

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News