Jakim cudem to ukryli? Najlepszy przyjaciel JPII GWAŁCIŁ WŁASNE DZIECI

Jakim cudem to ukryli? Najlepszy przyjaciel JPII GWAŁCIŁ WŁASNE DZIECI Źródło: Fot. Wikipedia

Szokująca prawda na temat człowieka, któremu zaufał Jan Paweł II, bulwersuje miliony katolików na całym świecie. Marcial Maciel Degollado prowadził podwójne życie, a o molestowanie oskarżył go... własny syn. Jak duchownemu udało się to wyciszyć?

Meksykański prezbiter, który jest odpowiedzialny za utworzenie zgromadzenia Legion Chrystusa, był jednym z najbliższych współpracowników Jana Pawła II. Towarzyszył mu w pielgrzymkach do swej ojczyzny, a także został powołany na stanowisko eksperta Światowego Synodu Biskupów w Watykanie, stałego radcy Kongregacji Duchowieństwa (od 1994), czy też papieskiego delegata na Konferencję Episkopatów Latynoamerykańskich, która miała miejsce w Santo Domingo.

Jan Paweł II dał się oszukać

Jak jednak okazało się po latach, Degollado nie był człowiekiem, za jakiego miał go pochodząca z Polski głowa Kościoła. Chociaż Jan Paweł II sam nazwał go "przewodnikiem, wzorem dla młodych", zdecydowanie się pomylił. Kiedy bowiem Degollado zmarł, na jaw wyszły jego najbardziej mroczne sekrety. Miał bowiem co najmniej trójkę dzieci z dwiema różnymi kobietami, ale bliższe kontakty nawiązał z większą liczbą "przyjaciółek".

Wstrząsające zarzuty

Co szokujące, prezbiter został także oskarżony o molestowanie seksualne przez... własnego syna. Podobne zarzuty pod jego adresem wysunęło także ok. 30 nieletnich członków Legionu. Jak Degollado udawało się to ukryć? Kościół większość zarzutów traktował jak nieprawdziwe, a osoby należące do zgromadzenia zostali zmuszeni do ukrywania szokujących działań założyciela.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rydzyk przerażony. Kaczyńska jest w CIĄŻY, chce ślubu
  2. Polscy księża będą kastrowani?! „Po co im narządy rozrodcze?”
  3. Ta zakonnica zniszczy polski Kościół? Ujawniła wstrząsające fakty
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News