Rodzina Królikowskich odwiedziła rodzinne miasto Jana Pawła II, ich powód chwyta za serce. Szczególny dzień, fani nadal o nim pamiętają

Rodzina Królikowskich odwiedziła rodzinne miasto Jana Pawła II, ich powód chwyta za serce. Szczególny dzień, fani nadal o nim pamiętają Źródło: instagram

Jan Paweł II zanim został wybrany papieżem zamieszkiwał Wadowice, znajdujące się niedaleko Krakowa. Rodzina Królikowskich ostatnim czasem wybrała się do rodzinnego miasta papieża z wzruszającego powodu. Choć od wyjazdu minęło trochę czasu fani nadal pamiętają, o tym zdarzeniu.

Jan Paweł II jeszcze jako Karol Wojtyła mieszkał w Wadowicach, gdzie chadzał na słynne kremówki. Położone niedaleko Krakowa miasto odwiedzają wierni z całego świata, którzy chcą uczcić pamięć jednego z najważniejszych Polaków. 

Jan Paweł II w sercach Polaków 

Jan Paweł II był pierwszym i do tej pory jedynym Polakiem, który został wybrany na papieża. Jego sylwetka stała się wzorem do naśladowania dla ogromnej ilości chrześcijan, którzy ze łzami w oczach wspominają jego żywot. 

Chociaż od jego śmierci minęło niemalże 15 lat, to pamięć o nim jest wiecznie żywa. Wspomnieć wielkiego Polaka chciała także rodzina Królikowskich, która z niezwykle wzruszającego powodu wybrała się do Wadowic. 

Jan Paweł II urodził się 99 lat temu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Powodem dla którego rodzina Królikowskich wybrała się do Wadowic były 99. urodziny Jana Pawła II. W wycieczce do papieskiego miasta wziął udział Antoni Królikowski, jego partnerka Kasia, mama, Małgorzata Ostrowska-Królikowska oraz tata, Paweł Królikowski. Rodzice młodego aktora wyglądali na zadowolonych z wycieczki, na nagraniach, które zamieścił w sieci wszyscy są uśmiechnięci, wszyscy z wyjątkiem dziewczyny Kasi. 

Dzisiaj grzeje: 1.Dramat w domu Justyny Steczkowskiej. Nie jest dobrze, ręce same opadają

2. Porażająca tragedia w McDonald's, nie żyje dwoje pracowników. Nagła, okropna śmierć

Już w przyszłym roku będziemy obchodzić 100 urodzin Jana Pawła II, możliwe, że i wtedy rodzina Królikowskich odwiedzi Wadowice, by pomodlić się w mieście papieża. Najprawdopodobniej wszystko będzie zależało od stanu zdrowia Pawła Królikowskiego, który przed Świętami Bożego Narodzenia trafił do szpitala, gdzie przebywa do dzisiaj. 

p>Najlepsze newsy dnia:

  1. Rakotwórcza substancja w mięsie. Eksperci ostrzegają
  2. Nie żyje znakomity polski dziennikarz sportowy. Pracował przez niemal 30 lat
  3. Lucyfer pokazał się w kościele w Magdalence. Proboszcz jest zdruzgotany, natychmiast napisał błagalne pismo
  4. Masz takie bombki? Pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj, są warte więcej, niż myślisz
  5. Na jaw wyszła największa tajemnica "Kuchennych rewolucji". TVN będzie wściekły, nikt nie miał o tym wiedzieć

źródło: plotek 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News