Wadowice naprawiły pomnik papieża. Wierni myślą, że to cud i obmywają twarze "papieską wodą"

Wadowice naprawiły pomnik papieża. Wierni myślą, że to cud i obmywają twarze "papieską wodą" Źródło: YouTube/WadowiceOnline

Jan Paweł II sprawcą cudu? Tak uważają wierni, którzy byli święcie przekonani, że pomnik w Wadowicach, przedstawiający papieża, sam się naprawił. Niestety z papieskiej szaty nie płynęła "święta woda", a zwykła kranówka.

Jan Paweł II 41 lat temu został wybrany na papieża. Karol Wojtyła był pierwszym Polakiem, który stał się najważniejszą osobą w Kościele. W ramach podziękowań za jego modlitwę i wsparcie dla narodu, a także ze względu na składany mu hołd, w wielu polskich miastach, pojawiły się pomniki, upamiętniające najwybitniejszego przedstawiciela narodu.

Cud 41 lat po wyborze na papieża? Tak myślą wierni

W rocznicę wyboru na papieża w Wadowicach została naprawiona fontanna, która znajduje się we wnętrzu pomnika Jana Pawła II. Po jego szacie spływa woda, której nie było tam od 10 lat. Miasto zdecydowało się "naprawić" pomnik, ale wierni nie wiedzieli, że są takie plany. Gdy przyszli rano pod pomnik, z którego ostatnio nie płynęła woda, a teraz nagle zaczęła, uwierzyli, że wydarzył się cud. Łapali, więc wszystkie krople i obmywali nimi twarze. Nie przepuścili żadnej kropelki, sądząc, że jest to "święta woda". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jan Paweł II daje na sobie zarobić w Wadowicach

Nie tylko wierni doszukują się cudu, ponieważ dla okolicznych sprzedawców, jest to niesamowita okazja by zarobić pieniądze. 

- Zobaczycie. To będzie nasz towar eksportowy, jak kiedyś kremówki - twierdzi handlarz z Wadowic. 

Nic więc dziwnego, że chcą wykorzystać kolejną okazję by zarobić na duchownym. Woda płynąca z pomnika zaczęła być sprzedawana. Ceny, póki co, nie są zachwycające, ale na pewno są wspaniałą pamiątką do nabycia w papieskim mieście. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale... nie dziecko
2. Martwego noworodka przewieziono do kostnicy. Nagle dziecko zaczęło się ruszać, ale przerażony pracownik wypełnił bezlitosne polecenie szefa

Ceny za butelkę "świętej wody" wahają się od 10 do 50 złotych. Droższe wydania buteleczek zostały stworzone ze zdjęciem, przedstawiającym wizerunek papieża. Okazuje się, że zainteresowanych nie brakuje. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 500 plus stanie się 400 plus. Zmiany nie da się uniknąć
  2. Przyjaciółka Anny Jantar po latach wyznała straszliwą prawdę. Tego nie wiedział nikt, polały się łzy
  3. Małgosia znalazła na swojej wycieraczce prezerwatywę. Tuż obok leżał liścik, jak go przeczytała, chciało jej się płakać
  4. Urodziła bliźniaki, a lekarze na ich widok zamilkli. Dopiero jak na nie spojrzała, zrozumiała dlaczego
  5. Mąż pozwalał braciom i kuzynom wykorzystywać cieleśnie swoją żonę. Ale to nie było najgorsze, co jej zrobił

źródło: natemat

Następny artykuł