Zamachowiec, który strzelał do Jana Pawła II wskazał miejsce. Chodzi o zaginioną w Watykanie 15-latkę

Zamachowiec, który strzelał do Jana Pawła II wskazał miejsce. Chodzi o zaginioną w Watykanie 15-latkę Źródło: Screen / YouTube / ROME REPORTS in English

Jan Paweł II odwiedził swojego zamachowca w więzieniu w 1983 roku. Od kilku miesięcy całe Włochy szukały Emanueli Orlandi. Wiele osób było pewnych, że dziewczyna jest zakładniczką, którą terroryści chcą wymienić na Alego Agcę. Po latach zamachowiec przekazał nowe informacje w tej tajemniczej sprawie.

Jan Paweł II odwiedził Alego Agcę w więzieniu w grudniu 1983 roku. Rozmawiali sam na sam, około 25 minut. Według relacji, w czasie rozmowy papież wybaczył swojemu zamachowcowi, ale miał przyznać, że nie ma mocy go uwolnić. Dlatego gdy kilka miesięcy wcześniej zaginęła 15-letnia obywatelka Watykanu, najpopularniejsza teoria mówiła, że została porwana przez zleceniodawców Agcy w celu wymiany. Od tego czasu minęło 36 lat, a teraz sam Ali Agca przerwał milczenie.

Jan Paweł II z wizytą u Agcy. Czy zamachowiec już wtedy znał los dziewczyny?

Sprawa zaginięcia 15-letniej Emanueli Orlandi budzi ogromne emocje do dziś. Dziewczyna, córką świeckiego urzędnika Watykanu, 22 czerwca 1983 roku wyszła ze szkoły i nigdy nie pojawiła się w domu. Zaginął po niej ślad i do dziś nie da się stwierdzić, czy zginęła, czy może jednak wciąż żyje. 

Przez lata pojawiło się na temat jej zaginięcia mnóstwo teorii. Jedna z najbardziej popularnych mówiła, że porwali ją zleceniodawcy Mehmeta Alego Agcy. Zamachowiec przebywał w więzieniu po tym, jak dwa lata wcześniej dokonał nieudanego zamachu na życie Jana Pawła II. Do dziś nieznane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Teraz, po 36 latach, okazuje się, że Agca ma wiedzę na temat zaginięcia Orlandi - a przynajmniej tak utrzymuje. Nie wiadomo, kto jest jego źródłem i kiedy otrzymał te informacje. Jeśli zaś wiedział, że zleceniodawcy planują go uwolnić - czemu nie wyznał tego w rozmowie z Janem Pawłem II? Dziś nazywa papieża swoim "duchowym bratem".

Rewelacje Alego Agcy. Napisał list do Franciszka

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ali Agca wystosował specjalny list do papieża Franciszka, w którym przyznał, że zna los zaginionej dziewczyny. Jak podaje niemiecka agencja katolika KNA, Turek stwierdził, że Emanuela Orlandi żyje. Kobieta ma przebywać w ściśle strzeżonym klasztorze.

Zdaniem Agcy nieprawdziwe są podejrzenia, że w sprawę zamieszany był Watykan. Uznaje je za „kłamstwa, które strasznie brudzą światową opinię Kościoła katolickiego”. Dodaje jednak, że to właśnie Stolica Apostolska ma obowiązek dołożyć starań, by Emanuela powróciła do swojej rodziny.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowość od Zenka Martyniuka wbije was w fotele. Król disco-polo wypuścił właśnie petardę, która miażdży „Przez Twe oczy zielone”

2. Wydano ostrzeżenie dla klientów ING i mBanku! Możecie stracić pieniądze

Według informacji KNA, Agca nie podał żadnych konkretnych informacji: wciąż nie wiadomo, gdzie jest wspomniany klasztor, w którym Orlandi przebywa, ani do kogo on należy. Tajemnicą pozostaje również, kto stoi za porwaniem dziewczyny. Niewykluczone, że list jest próbą zwrócenia na siebie uwagi przez Alego Agcę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przerażony kot jechał na dachu rozpędzonego samochodu. Drżał z przerażenia i cudem uszedł z życiem [WIDEO]
  2. Panna młoda ukroiła tort weselny i zobaczyła coś przerażającego. Musiała interweniować policja
  3. W fontannie na Śląsku dokonano strasznego odkrycia, o którym mówią już prawie wszystkie media w Polsce. Nie mieści się w głowie
  4. Wypłynęły zapomniane notatki. Ujawniają, że przed Polakami ukryto nadzwyczaj prywatne zdjęcia Jana Pawła II zrobione z ukrycia
  5. Nagranie z sypialni Małgorzaty Rozenek w sieci. Nagle jej mąż w łóżku zaczął przeraźliwie krzyczeć, aż was zamuruje

Źródło: TVP INFO

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News