Papież Franciszek wyjawił wielką tajemnicę. Chodzi o Jana Pawła II i pedofilię w Kościele

Papież Franciszek wyjawił wielką tajemnicę. Chodzi o Jana Pawła II i pedofilię w Kościele Źródło: youtube/TVP VOD

Jan Paweł II, choć otoczony religijnym kultem w Polsce, jest osobą dosyć niejednoznaczną. Wiele osób zarzuca mu, że ukrywał skandale pedofilskie w kościele. Papież Franciszek wyjawił, jak było naprawdę.

Jan Paweł II według wielu oskarżycieli miał kryć skandale pedofilskie w kościele katolickim. Wielu obrońców papieża Polaka twierdzi, że Karol Wojtyła mógł nie wiedzieć o skandalach pedofilskich i wcale ich nie krył przed innymi hierarchami kościelnymi. W końcu papieżowi Franciszkowi udało się dowiedzieć na ten temat kilku rzeczy i zdradził wielką tajemnicę.

Jan Paweł II i kościelna tajemnica na temat krycia pedofilii. Papież Franciszek zdradza jak było naprawdę

Cała sprawa dotyczy przypadku kapłana z Meksyku - ksiądz Marcial Maciel Degollado, założyciel zgromadzenia Legioniści Chrystusa, został oskarżony o pedofilię. Kontrowersyjny duchowny zmarł w 2008 roku, ale jego sprawa do dziś wstrząsa środowiskami kościelnymi. W jego sprawie za kadencji Jana Pawła II odbyło się spotkanie kurii Rzymskiej, na której obecny był kardynał Joseph Ratzinger (później Benedykt XVI). 

Wtedy też Joseph Ratzinger po wyjściu ze spotkania miał stwierdzić, że "wygrała druga strona". Podejrzewano, że to właśnie Jan Paweł II zablokował dalszą sprawę meksykańskiego duchownego. Po latach papież Franciszek postanowił odnieść się do tych pogłosek i przedstawić całą prawdę.

Papież Franciszek na antenie telewizji powiedział prawdę o Janie Pawle II

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Papież Franciszek na antenie meksykańskiej telewizji odniósł się do sprawy słynnego spotkania, po którym wyszedł zawiedziony Joseph Ratzinger. Zapis rozmowy opublikował we wtorek Watykan. Wypowiedź głowy Kościoła Katolickiego nie pozostawia już żadnych wątpliwości.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż wyrzucił żonę z domu dla kochanki. Nie spodziewał się jednak tak okrutnej zemsty
2. Kolejny sezon "Kuchennych Rewolucji". Ile na show zarabia Magda Gessler?

- Jana Pawła II tam nie było [...] Także Jan Paweł II był czasem wprowadzany w błąd, to pewne. Tak było [...]  Należy zrozumieć pewne zachowania Jana Pawła II, bo pochodził z zamkniętego świata, zza żelaznej kurtyny, gdzie panował komunizm. Panowała mentalność obronna. Musimy to dobrze zrozumieć, nikt nie może wątpić w świętość tego człowieka i jego dobrą wolę. Był wielki, był wielki - powiedział papież Franciszek.

 

  1. Dramat rodzin z całej Polski. Za śmieci zapłacą 1728 złotych!
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

Źródło: Nczas

Następny artykuł