Bunt w PiS! Czołowy poseł zaatakował Kaczyńskiego

Bunt w PiS! Czołowy poseł zaatakował Kaczyńskiego

To jawny bunt przeciwko prezesowi Prawa i Sprawiedliwości! Czołowy poseł partii rządzącej publicznie zaatakował Jarosława Kaczyńskiego. Lider dobrej zmiany nie będzie zadowolony. To nie jest najlepszy okres dla PiS.

Jan Maria Jackowski buntuje się przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Niedawno do mediów wyciekły zdjęcia, na których poseł opala się nago na plaży. Teraz krytykuje jeden z czołowych projektów prezesa PiS. Jakiś czas temu wyciekł głośny skandal związany z wysokimi nagrodami dla członków rządu Beaty Szydło. PiS wtedy bardzo stracił na swoim wizerunku. W odpowiedzi na rosnącą aferę Jarosław Kaczyński zapowiedział, że posłowie zwrócą nagrody oraz zostaną obniżone ich płace. Według niego do polityki nie idzie się, myśląc o zarobkach. Projekt ten bardzo nie podoba się Jackowskiemu, który wprost krytykuje go. W jego mniemaniu ustawa pokazuje, że w polityce są równi i równiejsi.

Jan Maria Jackowski buntuje się

Według posła zmniejszoną płacę będą mieli parlamentarzyści, którzy nie wchodzą w skład prezydium Sejmu. Ich pensje zostaną zmniejszone o 20%. - Uposażenia członków prezydiów Sejmu i Senatu nie zostaną uszczuplone. Podobnie w przypadku parlamentarzystów, którzy są ministrami lub sekretarzami stanu - mówi Jan Maria Jackowski. Jego zdaniem jest to niesprawiedliwe, że kilkudziesięciu parlamentarzystów zachowa swoje dotychczasowe pensje. Ustawa została zatwierdzona przez sejm. W przyszłym tygodniu będzie się nią zajmował Senat. Jeżeli rozporządzenie wejdzie w życie posłowie, których obejmie będą zarabiać trochę ponad 7,9 tysięcy złotych brutto. Jackowski dodatkowo krytykuje zarobki w spółkach skarbu państwa. - niektórzy radni PiS" według doniesień medialnych zarabiają w państwowych firmach po kilkaset tysięcy złotych rocznie mimo, że nie zawsze są specjalistami - dodaje. Wielu internautów zgadza się z Jackowskim, twierdząc, że obniżki powinny dotyczyć wszystkich. W ten sposób Jarosław Kaczyński pokazuje, że w rządzie są osoby znacznie bardziej uprzywilejowane od pozostałych. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Żałoba w polskiej polityce. Szokujące ustalenia, to było morderstwo?
  2. Tragedia przed Dniem Dziecka! Cała Polska trzyma kciuki, trwa walka z czasem
  3. Trójmiasto: Nagrali jak ksiądz masturbuje się w pociągu. Doszedł w sutannę
źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News