Jan Lesiak nie żyje
David Tomaseti/Unsplash
Aneta Wasilewska - 18 Maja 2020

Nie żyje Jan Lesiak. Jego szafa z dokumentami znana była w całej Polsce

Jan Lesiak nie żyje. Smutna wiadomość o śmierci mężczyzny szybko obiegła media w całym kraju. Swojego czasu jego szafa z dokumentami w całej Polsce.

Jan Lesiak, pułkownik Służb Bezpieczeństwa i szef oddziału specjalnego UOP nie żyje. Dziś w sieci pojawiła się informacja o śmierci mężczyzny, który pracował w departamencie III SB, walcząc z opozycją. Jego działalność w UOP miała polegać na inwigilacji prawicy. Dokumenty zbierane podczas pracy znalazły się w jego sławnej szafie, o której przez lata krążyły legendy.

Nastolatka umierała w męczarniachWyniki sekcji 16-letniej Kornelii wywołują ciarki na plecach. Opisali ostatnie chwile nastolatkiCzytaj dalej

Jan Lesiak nie żyje

Jan Lesiak zmarł w wieku 75 lat. O jego śmierci za pośrednictwem mediów społecznościowych powiadomił Piotr Niemczyk, który przekazał w rozmowie z Fakt24: "Dowiedziałem się, że pułk. Jan Lesiak zmarł w ubiegłą niedzielę. Informację o jego śmierci otrzymałem z wiarygodnego źródła".

- Zmarł Jan Lesiak. Ten od "inwigilacji prawicy" i "szafy Lesiaka", a wcześniej "opiekun" Jacka Kuronia. Szkoda, że nigdy do końca nie powiedział, co tak naprawdę wiedział i co robił. Szczujnia zrobiła wszystko, żeby do tego nie doszło. Z lustrowanego mógł stać się lustratorem. RIP - przekazał Piotr Niemczyk na Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pogrzeb 16-letniej KorneliiPoruszające sceny na pogrzebie 16-letniej Kornelii. Po słowach księdza rodzina nie wytrzymałaCzytaj dalej

Jan Lesiak miał szafę, o której mówiła cała Polska

Dla wszystkich w Polsce nazwisko Jana Lesiaka w pierwszej kolejności kojarzy się ze słynną szafą, w której 25 lipca 1997 odnaleziono całą dokumentację działań UOP. Wszystkie dokumenty dotyczyły inwigilacji prawicowych partii politycznych, prowadzonych przez Lesiaka.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczna śmierć aktora "Na Wspólnej". Porażające informacje przekazał jego przyjaciel

2. Nie żyje aktor znany m.in. z „M jak Miłość”. Zmarł w wyniku ciężkiej choroby

W 2005 roku, kiedy do władzy doszła partia PiS, prokuratura rozpoczęła prace nad szafą Lesiaka. Już rok później Jan Lesiak stanął przed sądem, ale sprawa nie została zakończona wyrokiem. Sąd uznał, że sprawa jest przedawniona i została umorzona. Co takiego miało znaleźć się w legendarnej szafie? Przede wszystkim miały być tam obszerne informacje na temat Jarosława Kaczyńskiego, dotyczące jego zachowania, tego, co lubi, a także, jak spędza czas.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dotychczasowe metody zawiodły. Chile wprowadza "całkowitą kwarantannę"
  2. Anna Lewandowska pochwaliła się wózeczkiem małej Laury. Luksus, o którym marzy każda mama w Polsce (FOTO)
  3. Rząd w ostatniej chwili zmienił męczący zakaz. Wiele osób odetchnie z ulgą
  4. Oliwia Bieniuk pokazała zniewalające zdjęcie. Siostra Ani Przybylskiej musiała zareagować
  5. Zupa pomidorowa jak u babci. Wiele osób zapomina o jednym kluczowym dla zniewalającego smaku składniku
  6. Większość ludzi nie zna niesamowitej prawdy o czereśniach. Już czekacie aż pojawią się na drzewach?

Jan Paweł II na niepublikowanych wcześniej zdjęciachNigdy niepublikowane wcześniej zdjęcia Jana Pawła II. Czwarte sprawia, że ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News