Jan Kobuszewski
.
Klaudia Bochenek - 8 Stycznia 2020

Jan Kobuszewski mógł się nigdy nie urodzić. Historia z dzieciństwa odbiera mowę

Jan Kobuszewski mógł się nigdy nie urodzić. Nie poznalibyśmy jego talentu i nie podziwialibyśmy go na deskach teatralnych oraz na ekranie. Nikt nie sądził, że mama artysty stanęła przed decyzją swojego życia.

Jan Kobuszewski zmarł 28 września 2019 roku w wieku 85 lat. Przez kilkadziesiąt lat swojej aktywności artystycznej na dobre zapisał się w historii polskiego teatru, telewizji oraz sceny kabaretowej. Trudno sobie wyobrazić, że w mogło nie dojść do jego narodzin.

Jan Kobuszewski miał w ogóle się nie narodzić. Lekarze naciskali na mamę aktora

Mama Jana Kobuszewskiego miała na imię Alicja. Kobieta ogromnie cieszyła się na wieść o ciąży, jednak była wtedy w wieku, który mógł mocno zagrażać jej życiu, a także życiu dziecka. W 1933 roku, kiedy wybrała się na badania, lekarze starali się skłonić ją do przeprowadzenia aborcji. Zdiagnozowano u niej chorobę nerek, a z powodu wieku ciąża została zaliczona do tych "zagrażających życiu".

Roksana Węgiel przerwa w karierzeRoksana Węgiel nagle zapowiedziała przerwę w karierze. Wiemy dlaczegoCzytaj dalej

- Prędzej sama umrę, niż miałabym własne dziecko zgładzić - mówiła mama Jana Kobuszewskiego lekarzom. Kiedy 19 kwietnia 1934 roku na świat przyszedł zdrowy syn, któremu nadano imię Jan, wszyscy nie kryli zdziwienia. Rodzina zaczęła kwalifikować narodziny przyszłego aktora jako cud. Wszyscy dbali o świeżo upieczoną mamę i małego chłopca. Jednocześnie silna była obawa, że z wiekiem mogą ujawnić się niewykryte przy urodzeniu choroby. Na szczęście po kilku latach można było odetchnąć z ulgą.

Aktor marzył o tym, że zostanie księdzem. Marzenia się nie ziściły

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubWziął ślub z kawałkiem kartonu. Zdjęcia z ceremonii są najbardziej niepokojącą rzeczą, jaką dzisiaj zobaczycieCzytaj dalej

Kiedy Jan Kobuszewski podrósł, rodzina spekulowała, że chłopak zostanie malarzem albo aktorem. Miał ciągoty do twórczości artystycznej i doskonale się w tym odnajdował. Jednak mały Jan zapierał się rękami i nogami, obiecywał sobie i rodzinie, że zostanie księdzem.

Dzisiaj grzeje:

1. „Samochód na sprzedaż”. Nietypowe ogłoszenie trafiło do sieci i rozbawiło internautów


2. Niepokojące doniesienia mediów. Stan Dody jest coraz gorszy, trafi do szpitala?

- Zawsze śmieję się, że jestem odwrotnością Jana Pawła II. Był aktorem który został księdzem. Ja miałem być księdzem, a zostałem… wiadomo - mówił kiedyś w wywiadzie Jan Kobuszewski. Mimo wszystko religia odgrywała bardzo ważną rolę w jego życiu. Nigdy nie wstydził się mówić o kościele i o wierze, a to, co przeżył w dzieciństwie, czyli II wojna światowa mocno go doświadczyła.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W zębie strażaka utknął kawałek popcornu. Lekarze musieli zoperować jego serce
  2. Dawid Kubacki ma piękną żonę. Najpiękniejsze zdjęcia życiowej wybranki naszego mistrza (FOTO)
  3. Roksana Węgiel nagle zapowiedziała przerwę w karierze. Wiemy dlaczego
  4. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI
  5. Oszustwo Zenka Martyniuka ujawnione. Fani oburzeni, skandal po Sylwestrze w TVP

Zbigniew Wodecki nie miał łatwego życiaPo latach wyszło na jaw. Zbigniew Wodecki nie miał łatwego życia, los go nie oszczędzałCzytaj dalej

Źródło: Niedziela

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News