Jan Englert błaga o pomoc! Jego brat jest okrutnie szantażowany

Jan Englert błaga o pomoc! Jego brat jest okrutnie szantażowany Źródło:

Jan Englert przeżywa trudne chwile. Jego brat jest okrutnie szantażowany przez nieznanych sprawców. Nie zamierza jednak im ulec. Sprawę zgłosił na policję i błaga swoich fanów o pomoc. 

To ostatnio bardzo trudny czas dla 74-letniego aktora. Hakerzy przejęli serwery Teatru Współczesnego, którego dyrektorem jest Maciej Englert. Teraz okrutnie go szantażując licząc na to, że zapłaci haracz.

Jan Englert szantażowany przez cyberprzestępców

Hakerzy zniszczyli plany widowni teatru, przez co jego pracownicy nie mają pojęcia, które miejsca zostały sprzedane, a które nie. Kiedy jeden z administratorów przyszedł do pracy w poniedziałek, na stronie Teatru Współczesnego jego oczom ukazała się wiadomość w języku angielskim. Anonimowy cyberprzestępca poinformował w niej o tym, że przejął serwer i przekazał swoje żądania i namiary. Chciał e-haraczu w postaci bitcoinów. - Zostawili do siebie kontakt, ale nie ulegliśmy szantażowi. Nie będziemy płacić przestępcom za to, co nam ukradli. Z wielu powodów. Między innymi dlatego, że jesteśmy instytucją publiczną. Hakerzy źle trafili - powiedział zdeterminowany Englert.

Dyrektor Teatru błaga o pomoc

Dyrektor Teatru nie zamierza się poddawać i wymyślił, że zwróci się bezpośrednio do społeczeństwa z prośbą o pomoc w rozwiązaniu komplikacji, które napotkały jego instytucję. - Utraciliśmy tzw. plany widowni na spektakle grane od 21 marca aż do 6 maja. To około trzydziestu przedstawień, każde na trzysta osób. Zachowały się tylko informacje o miejscach sprzedanych przez internet. Ale nie mamy pojęcia, które miejsca zostały sprzedane w kasie biletowej. Na razie wstrzymujemy sprzedaż w ogóle i prosimy naszych widzów o kontakt. Pomóżcie nam! - zaapelował aktor. Osoby, które zakupiły już bilet na spektakl w Teatrze Współczesnym powinny skontaktować się z jego pracownikami i podać datę, godzinę i numer miejsca, które wykupili. Można zgłosić się do nich osobiście lub skontaktować się telefonicznie pod nr 22 825 59 79, 22 825 13 52 a także przez całą dobę w portierni pod nr tel. 22 825 07 25. Jan Englert poinformował również, że sprawą już zajęła się policja. - Przedstawiciel teatru złożył zawiadomienie o ataku hakerskim. Prowadzimy czynności - poinformował nadkom. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji. źródło: se.pl

Najlepsze newsy dnia:

  1. Córka Wodeckiego przerywa spekulacje. Tego nie mogła im wybaczyć
  2. Na co wyda milion złotych? Maria Romanek poruszyła widzów
  3. Gwiazda Polsatu szokuje i ujawnia: „Jestem ped***m, a nie gejem”
Następny artykuł