Ojciec Dudy atakuje PiS! Prezydent ma ogromny problem

Ojciec Dudy atakuje PiS! Prezydent ma ogromny problem

To kolejny cios w plecy dla prezydenta Andrzeja Dudy. Jego ojciec - prof. Jan Duda w wywiadzie dla "Super Expresu" powiedział coś, co mu raczej nie pomoże w utrzymaniu mocnej pozycji. Jednoznacznie zaatakował on PiS.

Ojciec Prezydenta Andrzeja Dudy w najnowszym wywiadzie, którego udzielił, powiedział coś, co może narazić jego syna na poważną krytykę prawicy. Jan Duda nie poparł linii Kaczyńskiego, a w środowisku Prawa i Sprawiedliwości zagrzmiało. Zdaniem Jana Dudy obywatele powinni mieć głos, który najlepiej może wyrazić właśnie referendum, które z resztą niedawno zaproponował prezydent i które zostało przez Senat odrzucone. W swoich wypowiedziach ojciec Andrzeja Dudy zaproponował nawet alternatywną datę dla tej, którą lansował jego syn. - Musimy dać głos obywatelom! Byłem i jestem za tym referendum. Mój syn i tak odniósł sukces, wprowadzając do debaty ten temat. Ale trzeba iść dalej. Może 3 maja to byłaby dobra data, mamy wtedy święto. Wierzę, że uda się jeszcze przeprowadzić referendum konstytucyjne, w końcu mamy do 2023 roku obchody niepodległości - stwierdził.

Czy Jan Duda może zaszkodzić synowi?

Każda publiczna wypowiedź osób z najbliższego otoczenia Andrzeja Dudy jest bacznie obserwowana, co oznacza, że zawsze istnieje możliwość wykorzystania jej przeciwko prezydentowi. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, jak wykorzystają to jego przeciwnicy, ale zdecydowanie mogą to zrobić jeśli tylko trochę się postarają. - Nie możemy się poddawać. Oczywiście, że szkoda, iż nie będzie referendum teraz na 11 listopada. To byłoby piękne. Ale obywatele muszą się wypowiedzieć, to ich prawo - powiedział dla "SuperExpressu" Jan Duda.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kobla: To nie Andrzej Duda przegrał grę o referendum
  2. Koszmarne wakacje Agaty Dudy. Nie dadzą jej spokoju
  3. Iga Lis na wakacjach w Vegas, pojechała z Taco?
  4. Zwierzę przez 3 dni opłakiwało zmarłę dziecko, widok łamie serce
Jan Duda Jan Duda Andrzej Duda w 2015 roku. Fot. Instagram.com/andrzej.duda Jan Duda fot. Jakub Szymczuk/KPRP, prezydent.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News