Paweł Kukiz i Patryk Jaki zdecydowanie nie zapomną sobie tej batalii. Wiceminister sprawiedliwości właśnie złożył doniesienie do prokuratury na lidera Kukiz’15. Nie brak głosów pełnych zdziwienia, gdy okazuje się, o co poszło między politykami.

Początki konfliktu sięgają końca 2016 roku. Wtedy w Dobrzeniu Wielkim przez wiele dni protestowali mieszkańcy miasta, którzy byli przeciwni przyłączeniu ich miasta do Opola. Wsparł ich Kukiz, który nawet zjawił się na miejscu protestu, by okazać swoją solidarność z nimi. Wówczas grzmiał Jaki, który zarzucił Kukizowi pławienie się w blasku fleszy w obecności licznych pod Opolem polityków niemieckiej mniejszości.

Bez odpowiedzi nie zostawił tego Kukiz, który odpowiedział Jakiemu, że smutne jest dzielenie przez niego obywateli RP na ludzi o różnym pochodzeniu i narodowości. Pytał także Jakiego, czy ten burzy się na wieść o proteście w Dobrzeniu Wielkim, gdyż ze sprawą wiążą go interesy osobiste.

– Czy rodzina żony wiceszefa resortu sprawiedliwości brała udział w wykupywaniu gruntów na tzw. słupy”. Czy prawdą jest, że Pański znajomy duński przedsiębiorca otrzymał od Miasta (Wiśniewskiego) 3-hektarową działkę w opolskiej specjalnej strefie ekonomicznej w zamian za obietnicę zatrudnienia 30 osób, zaś inna firma, gwarantująca zatrudnienie 250 osobom została odprawiona z kwitkiem? – pytał Kukiz na Facebooku.

Szybko odpowiedział Jaki, który dał liderowi Kukiz’15 20 minut na usunięcie wpisu na Facebooku. Wtedy Kukiz stwierdził, że niczego usuwać nie będzie, a Jaki „nie jest carem”. Post Kukiza tak zdenerwował wiceministra, że ten postanowił ukarać go pozwem złożonym do Sądu Okręgowego w Opolu. Jaki żąda przeprosin i 50 tys. złotych wpłaty na cele charytatywne. Twierdzi, że Kukiz swoimi wpisami „naruszył jego dobra osobiste”.

źródło: wprost.pl

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"

Zobacz również