Jaki tytuł ma Meghan Markle? Trudno go zapamiętać

Jaki tytuł ma Meghan Markle? Trudno go zapamiętać Źródło: Youtube/CityDreamer

Jaki tytuł ma Meghan Markle po tym, jak 19 maja 2018 r. poślubiła księcia Harry'ego? Gdy Kate Middleton w 2011 r. poślubiła księcia Williama uzyskała tytuł księżnej Cambridge, na pamiątkę wydarzenia, jakim było poślubienie przez księcia Jerzego "dziewczyny z ludu". Czy tytuł szlachecki nowej członkini monarchii również jest znaczący?

Jaki tytuł ma Meghan Markle, skoro miano księżnej Cambridge jest już zajęte? Gdy w 2011 r. po wielu latach wyczekiwania doszło do ślubu księcia Williama z Kate Middleton, Brytyjczycy spekulowali, jak od tej pory nazywać się będzie panna młoda. Poza wyżej wspomniany mianem księżnej Cambridge, została ona także hrabiną Strathearn i baronessą Carrickfergus. Książe William także zdecydował się przyjąć takie tytułu, choć gdyby chciał, mógł pozostać po prostu"Jego Królewską Mością". Wiele osób wymienia tylko część tego królewskiego tytułu, przez co łatwo zapomnieć o pozostałych mianach.

Jaki tytuł ma Meghan Markle, odkąd poslubiła księcia Harry'ego? Nie wszyscy znają pełną nazwę

Nadanie tytułu szlacheckiego stanowi w Wielkiej Brytanii niezwykle ważne wydarzenie, ponieważ w królewski sposób do tej pory mogło nazywać się tylko około dwudziestu osób. Tym bardziej fani związku Meghan i Harry'ego zastanawiali się, jaki tytuł może zyskać amerykańska aktorka latynoskiego pochodzenia. Nikt nie miał wątpliwości, że Meghan Markle jest na tyle niezwykłą i znaną w świecie kobietą, że zasługuje na oryginalny tytuł. 

Po ślubie pary w 2018 r. brytyjski dwór poinformował, że aktorka otrzyma tytuł Jej Królewskiej Mości księżnej Sussex, hrabiny Dumbarton i baronessy Kilkeel. Skąd taka decyzja? Otóż jedyny mężczyzna z rodu, który w historii tytułował się księciem Sussex zmarł w 1843 r. Co prawda, w ciągu swojego życia dwa razy wstąpił w związek małżeński, ale Jerzy III orzekł ich nieważność. Tak więc żadna z pań do tej pory nigdy nie miała okazji zyskać tego tytułu. Meghan Markle może czuć się w związku tym naprawdę wyróżniona. 

Tytuł księcia Sussex nie jest dziedziczny, więc nie będzie Sussex baby

Gdy młode małżeństwo podzieliło się ze światem radosną wieścią o ciąży, zaczęto spekulować, czy pierworodny odziedziczy szlachecki tytuł po rodzicach. 6 maja 2019 r. syn pary pojawił się na świecie, lecz nadal nie wiadomo, jak ma na imię ani jakie przysługuje mu miano. Zgodnie z brytyjskimi XX-wiecznymi ustaleniami Jerzego V najstarszy potomek pary nie może uzyskać najwyższego tytułu ojca - nie może być więc księciem Sussexu, lecz jedynie hrabią Dumbarton.

Nie jest to jednak ostateczne rozporządzenie, gdyż w każdej chwili królowa Elżbieta może zakwestionować prawo i mimo wszystko nadać książęcy tytuł najmłodszemu wnukowi, który stał się oczkiem w głowie całej rodziny. 

Źródło: Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News