Jaki totalnie ZAŁAMANY. Koniec marzeń o prezydenturze Warszawy

Jaki totalnie ZAŁAMANY. Koniec marzeń o prezydenturze Warszawy

Ten sondaż musiał wstrząsnąć Patrykiem Jakim z samego rana. Wojownik w sprawie warszawskich reprywatyzacji wypada blado w sondażach warszawskich kandydatów na prezydenta. 

Wczoraj szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, zaprezentował oficjalnego kandydata partii na stanowisko prezydenta Warszawy. Został nim Rafał Trzaskowski. Poseł PO był kiedyś odpowiedzialny za kampanie wyborczą obecnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Teraz sam ma stanąć w przyszłym roku do walki samorządowej o stolicę.

Sondaże pokazują prawdziwe miejsce Jakiego

Radio ZET dzięki pomocy pracowni IBRiS udostępniło dzisiaj sondaż z Trzaskowskim, jako jednym z głównych kandydatów do stołecznego Ratusza. I tu okazuje się, że nikt z rywali nie miałby szans w starciu z posłem Platformy. Sondaż wyraźnie pokazuje jak Trzaskowski wygrywa w dwóch turach. I to niezaleźnie od tego, kim będzie jego rywal z rządzącego PiS. Ani Patryk Jaki czy też Stanisław Karczewski nie mają w tym momencie kampanii szansy na pokonanie Trzaskowskiego. Oba analizowane przypadki wskazują, że kandydat Platformy w pierwszej turze wygrałby z wynikiem 35 proc. przy 27 proc. Karczewskiego i 29 proc. Jakiego. W drugiej turze również nikt nie mógłby pokonać Trzaskowskiego. Paweł Rabiej wystawiony do walki o stolicę przez Nowoczesną przegrywa zarówno z kandydatami PiS-u, Platformy jaki i Ryszardem Kaliszem, Stanisławem Tyszką czy szefem partii Razem- Adrianem Zandbergiem. Jego popracie wynosi tylko 3 proc., przy chociażby 12 proc. trzeciego na podium Ryszarda Kalisza. Najmniejsze poparcie w tej chwili uzyskałby Jakub Stefaniuk z PSL, liczący na zaledwie 0,5 proc. poparcia. źródło: Radio ZET
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News