Patryk Jaki wypowiedział się w sprawie niewinnego skazania Tomasza Komendy. Jego słowa, chociaż z pewnością nie miał takich intencji, nie poprawiają jego sytuacji w partii rządzącej. Przez przypadek publicznie obraził tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Patryk Jaki niezwykle negatywnie odniósł się do sprawy niewinnego skazania Tomasza Komendy. Jego zdaniem ta sytuacja obrazuje „III RP w pigułce”. Wypowiedzi sędziów, którzy bronili kolegów, skazujących przed laty Komendę, nazwał „kompromitującymi”. Dla niego sytuacja jest dowodem potrzeby szybkiej reformy wymiaru sprawiedliwości.

Patryk Jaki ostro atakuje…

Jak podkreślił wiceminister sprawiedliwości, kuriozalny wyrok, skazujący niewinnego młodego chłopaka, dowodzi patologii w wymiarze sprawiedliwości.

– My jako obywatele najpierw płacimy miliardy złotych na wykształcenie elity ludzi, którzy potem będą oceniali co jest dobre, co jest złe, […] a co oni robią? W wielu instancjach podejmują takie decyzje. To jest III Rzeczpospolita w pigułce – stwierdził wiceszef resortu sprawiedliwości.

Jego zdaniem sędzia, który tłumaczył swoich kolegów, że wyrok na Komendę został wydany „pod presją” jeszcze bardziej kompromituje wymiar sprawiedliwości.

Ponieważ to oznacza, że sędzia nie kieruje się dowodami, nie kieruje się faktami, tylko kieruje się presją – stwierdził wiceminister. – Oni jakby przyznali, że tak funkcjonuje III Rzeczpospolita, to kulawe państwo stworzone przy okrągłym stole – dodał.

… i obraża prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Na ten kompromitujący aspekt wypowiedzi Jakiego zwrócił uwagę adwokat i były minister edukacji narodowej Roman Giertych. Zacytował on fragment wypowiedzi wiceministra i ostro skomentował.

– Pan Jaki mówi, że skazanie na 18 lat niewinnego to III RP w pigułce. Panie Ministrze zagadka. Za jakiego prokuratora generalnego prokuratura wielokrotnie składała wniosek o zastosowanie wobec niewinnego aresztu? Podpowiedź. Był bratem Pana szefa i miał na imię Lech – napisał na Twitterze Giertych.

Faktycznie w roku, w którym Komenda został skazany, prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka był Lech Kaczyński. W ten sposób niespodziewanie Patryk Jaki obraził uwielbianego przez siebie i cały obóz rządzący prezydenta Kaczyńskiego.

Oczywiście urzędnik MS może zasłaniać się tym, że nie o wszystkich działaniach lokalnych prokuratorów dowiaduje się prokurator generalny. Należy jednak zwrócić uwagę, że to właśnie tego typu argumenty minister wyśmiewa, słysząc je podczas przesłuchań komisji ds. reprywatyzacji. Można zatem już niebawem spodziewać się, że sekretarz stanu w MS złoży dymisję, ta zaś co rychlej zostanie przyjęta przez premiera Morawieckiego.

WARTO PRZECZYTAĆ:

  1. Polityczne trzęsienie ziemi! Dymisja premiera sąsiada Polski
  2. Dymisja wiceministra sprawiedliwości PiS!
  3. Wojna w rządzie PiS! Szykuje się głośna dymisja

Jak Mateusz Morawiecki wykonuje swoje obowiązki?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Dymisje w rządzie PiS: Na NICH Morawiecki zaoszczędzi!


Morawiecki gasi pożar benzyną? Internauci wyśmiewają starania premiera [MEMY]

Zobacz również