Jaki DEMOLUJE PiS i ujawnia gigantyczną aferę! Największy polityczny zwrot dekady

Jaki DEMOLUJE PiS i ujawnia gigantyczną aferę! Największy polityczny zwrot dekady Źródło:

Patryk Jaki, jako polityk PiS, nieustannie i efektywnie atakuje przeciwników politycznych, przede wszystkim Hannę Gronkiewicz-Waltz. Tym razem jednak bez skrupułów ujawnił ogromną aferę, w której główną rolę odgrywało Prawo i Sprawiedliwość, nie Platforma Obywatelska.

Jaki jest przewodniczącym tzw. Komisji Reprywatyzacyjnej i z te pozycji niejednokrotnie wykazywał, że winą za reprywatyzację obarczona jest przede wszystkim Platforma Obywatelska. Główną winną dzikiej reprywatyzacji jest jego zdaniem wieloletnia prezydent Warszawy i wiceprzewodnicząca PO - Hanna Gronkiewicz-Waltz. Tym razem jednak przed komisją zeznawał Mirosław Kochalski, który był Komisarzem Warszawy z ramienia PiS w 2006 roku. To on odpowiada za decyzję o reprywatyzacji słynnej kamienicy przy Nabielaka 9. W niej właśnie mieszkała największa ofiara reprywatyzacji, zmarła w niejasnych okolicznościach w wyniku podpalenia Jolanta Brzeska.

Ostry atak na... PiS

Patryk Jaki, który dotąd bezpardonowo atakował Hannę Gronkiewicz-Waltz, nie potraktował ulgowo Kochalskiego. Bardzo szczegółowo wypytywał go o decyzję o zwrocie  kamienicy, podkreślając przy tym, że poprzednik, prezydent Warszawy Lech Kaczyński decyzję tą przez wiele lat wstrzymywał. Kochalski bardzo wątpliwie tłumaczył się, że miał bardzo dużo spraw na głowie, zaś urzędnicy przynosili mnóstwo papierów do podpisu. Innymi słowy, jego argumenty można określić mową obronną... Hanny Gronkiewicz-Waltz, która swoje decyzje uzasadnia w podobny sposób.

Jaki na prezydenta?

Można zatem stwierdzić, że Patryk Jaki otwarcie i bardzo ostro atakował politykę swojej własnej partii, co z pewnością doprowadzi do furii prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Równocześnie jednak poprawia to bardzo pozycję Jakiego, który planuje najprawdopodobniej startować w wyborach na prezydenta Warszawy. Teraz ukazuje się on w opinii społecznej jako osoba bezstronna, niemająca względu na partie i posłuszeństwo przełożonym. Źródło: wiadomosci.onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News