Wakacje trwają w najlepsze i wiele osób wybierając się na urlop, zastanawia się jaka pogoda czeka ich podczas wypoczynku. Ostrzegamy, jeżeli aktualne temperatury są dla was nie do wytrzymania, to w najbliższych dniach może być jeszcze gorzej.

Po krótkim okresie deszczów i niższych temperatur na nowo zagościły u nas upały, które z każdym dniem przybierają na sile. Teraz synoptycy ostrzegają, przed kolejną falą naprawdę wysokich temperatur. Już za kilka dni urlopowiczów mogą czekać prawdziwe rekordy, jeżeli chodzi o upały.

Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach?

Przez kilka następnych dni nad zachodnią Europą przechodzić będzie potężna fala gorąca, która może przynieść rekordowe temperatury na poziomie nawet 50 stopni Celciusza. Zdecydowanie nie jest to dobra wiadomość dla osób, które zdecydowały się wypoczywać na Półwyspie Iberyjskim, tam bowiem słupki w termometrach mogą pokazać właśnie takie wartości.

– Niewykluczone, że w południowo-zachodniej Hiszpanii i części południowej Portugalii między piątkiem a niedzielą temperatura dojdzie do ponad 49 stopni – mówił meteorolog AccuWeather Tyler Roys.

Taka pogoda niesie ze sobą wiele zagrożeń, zaczynając od udarów cieplnych i poparzeń słonecznych, a kończąc na pożarach, które nawiedzają kolejne rejony naszego kontynentu.

Nie ulega wątpliwości, że tegoroczne lato obfituje w wysokie temperatury i bardzo możliwe, że już za kilka dni padnie nowy rekord. Dotychczasowy należał do Aten gdzie w 1977 roku zanotowano aż 47 stopni Celcjusza. Teraz według prognoz w sobotę o godzinie 12 czasu portugalskiego termometry mogą pokazać nawet 52 stopnie. Jeżeli ktoś wybiera się na wakacje w te rejony, niech pamięta o dużej ilości wody i o unikaniu tak potwornych upałów.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

PRZECZYTAJ: Wstrząsające kulisy śmierci Kory. Nikt nie zwrócił na to uwagi

PRZECZYTAJ: Chcą zniszczyć Michała Szpaka. Fani interweniują

PRZECZYTAJ: Gwiazda Czterech pancernych była krok od śmierci. Przejechała go ciężarówka

PRZECZYTAJ: Chłopiec zrobił bardzo wzruszającą rzecz dla swojego psa. Będziesz płakać

fot. wikipedia.org
fot. pixabay.com
fot. wikipedia.org

Chcesz odstawić alkohol? Oto, co stanie się z twoim ciałem!


Jak poznać, czy przedawkowałeś kawę? 8 objawów

źródło: tvn24.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.