Jak zrzucić brzuch w tydzień? To naprawdę możliwe

Jak zrzucić brzuch w tydzień? To naprawdę możliwe Źródło: needpix.com/Petr Kratochvil

Jak zrzucić brzuch w tydzień? Krzykniesz - niemożliwe! Jednak wystarczy, że zwrócisz uwagę i zadbasz o dwie kluczowe rzeczy, czyli dietę i ćwiczenia. W niedługim czasie znów możesz czuć się swobodnie i nosić ulubione ubrania!

Jak zrzucić brzuch w tydzień? Prawie każdy przewróci oczami i popuka się w głowę. Mimo wszystko to jest naprawdę proste! To odpowiedni czas i metody, by schudnąć do świąt lub jeśli wolisz - po świętach wielkanocnych. Jeśli chcesz olśnić swoich znajomych idealną figurą przeczytaj o ćwiczeniach, które wspomogą Cię w szybkiej utracie wagi.

Musisz wziąć pod uwagę to, że nie ma efektów bez odpowiedniego odżywiania! Oczywiście zacznij od ograniczenia cukru, kawy, napojów gazowanych i alkoholu. Zaopatrz się w produkty nieprzetworzone, wyrzuć z diety jasne pieczywo i jasne makarony. Postaw na produkty pełnoziarniste i postaraj się tworzyć samemu posiłki. Produkty bogate w białko - mięso, warzywa strączkowe, sery, jaja - wybór jest przeogromny! A za tym wszystkim stoi kolejna armia w postaci warzyw i owoców. Jeśli gustujesz w ostrych potrawach to świetnie! Ostre przyprawy podnoszą ciepłotę organizmu, a co za tym idzie również metabolizm.

Płaski brzuch - ćwiczenia

Potrzebujesz jedynie maty i wody, by zbliżyć się do wymarzonej sylwetki. Rozłóż matę, połóż się na niej. Unieś nogi do góry i staraj się dotknąć palcami kostek, odrywając łopatki od podłoża.

Następne ćwiczenie to inna wersja "nożyc", które znasz z zajęć wychowania fizycznego. Połóż się, unieś nogi kilka centymetrów nad ziemią i naprzemiennie poruszaj nimi na boki. To ćwiczenie świetnie działa na dolne partie brzucha. Czy już je czujesz? Przejdźmy dalej!

Teraz usiądź na macie, podeprzyj się dłońmi z tyłu. Wyprostuj nogi jednocześnie uginając się rękoma lekko do tyłu. Następnie przyciągnij kolana do klatki piersiowej prostując ręce w podparciu.

Kolejne ćwiczenie zaczniemy w pozycji na brzuchu. Wysuń ręce do przodu trzymając je lekko nad matą. Teraz postaraj się podnosić klatkę piersiową wraz z rękoma. Jeśli jesteś w stanie możesz ten ruch wykonywać w tym samym czasie z unoszeniem nóg kilka centymetrów nad podłogą.

Do zestawu warto też wprowadzić skośne brzuszki. Unieś nogi i zegnij je pod kątem 90 stopni. Rób brzuszki naprzemiennie dotykając lewego kolana prawym łokciem, a prawego kolana - lewym łokciem. Trzymaj tułów napięty. Gdy skończysz, od razu poczujesz swoje mięśnie skośne na brzuchu!

Na koniec nowa królowa ćwiczeń na siłowni i w domu - deska lub tak zwany plank. Przyjmij pozycję jak do robienia pompek, ale oprzyj się łokciami o matę. Wytrzymaj tak około 20 sekund. Wbrew pozorom to bardzo trudne wytrzymałościowo ćwiczenie, ale angażuje wszystkie partie ciała.

Zalecane jest zrobienie 7-8 serii po 15 powtórzeń każda. Odpoczywaj około 30 sekund między seriami. To na początek - z czasem podnieś liczbę powtórzeń.

Jeśli zobaczysz na wadze ujemne kilogramy - gratulacje! Jeśli waga nie ruszy z miejsca lub urośnie - bardzo prawdopodobne, że zaczęła budować się tkanka mięśniowa. Nie sugeruj się cyferkami, które widzisz pod stopami. Realnym pomiarem jest zwykła miarka krawiecka lub Twoje luźne już spodnie.

Następny artykuł