jak zrobic skrzata (1)
youtube.com/ErlebnisKinder
Patryk Przybyłowski - 27 Listopada 2018

Jak zrobić skrzata? Kilka chwil i stworzysz cudo - krok po kroku

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W sklepach pojawiają się pierwsze świąteczne promocje, a w oddali można już usłyszeć warkot silników ciężarówek Coca-Coli prowadzonych przez zastęp Mikołajów. To przypomina nam, że już teraz warto dowiedzieć się, jak zrobić skrzata. Ozdoby świąteczne przecież nie wezmą się znikąd. 

Jak zrobić skrzata, tak aby nasi goście w pełni poczuli świąteczny klimat? To zadanie jest tak naprawdę prostsze, niż mogłoby się wydawać. Poświęcając zaledwie kilkanaście minut można wykonać najprostszego brodatego jegomościa.

Jak zrobić skrzata YouTube

Okres przedświąteczny jest bardzo dobrym czasem dla wszystkich tych, którzy pasjonują się własnoręcznym przygotowywaniem atmosfery sprzyjającej rodzinnemu odpoczynkowi. Nic więc dziwnego, że w ostatnich kilku dniach pojawiło się na YouTube wiele poradników odnośnie tego, jak samemu można stworzyć przeróżne choinkowe ozdoby, w tym i naszego ukochanego skrzata.

Jak zrobić skrzata świątecznego krok po kroku?

Dobrze zaprawieni w boju miłośnicy rękodzieła wiedzą, że własnoręczne przygotowywanie ozdób świątecznych to sport tylko dla odważnych. Dlatego też warto zaznajomić się z kilkoma różnymi sposobami na wykonanie skrzata, tak abyśmy mogli wybrać najbardziej nam pasujący. Techniki różnią się między sobą głównie zastosowanymi materiałami.

Jak zrobić skrzata z filcu?

Przede wszystkim należy zadbać o materiały: dwa kawałki filcu (jeden z nich najlepiej w kolorze czerwonym, gdyż posłuży do zrobienia czapki), mały pompon, który stanie się nosem, oraz oczywiście nici. W pierwszej kolejności z filcu należy wyciąć trójkątny kawałek, który posłuży za korpus skrzata. Po wycięciu trzeba zszyć ze sobą przeciwległe kąty, tak aby u podstawy naszego skrzata powstał okrąg. Następnie należy zszyć korpus wzdłuż boków, pamiętając o tym, aby zostawić na czubku lukę do wypchania watą. Od spodu przyszywamy filcowy okrąg, który oczywiście pozwoli naszemu skrzatowi utrzymać równowagę. Po wypchaniu watą, podstawa naszego nowego świątecznego przyjaciela jest już gotowa. Jego czapkę wykonujemy w bardzo podobny sposób, również na bazie trójkąta, zszywając przeciwległe boki, aż do samego czubka i zakładając ją na głowę skrzata. Tradycyjnie po założeniu czapki wbija się tuż pod nią (bądź wszywa) mały pompon, który ma służyć jako nos, jednak nie ma przeciwwskazań przez oddaniu się fantazji o dorobieniu całej twarzy wedle uznania.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Harry Potter Emma Watson FeaturedHarry Potter spaliłby się ze wstydu! Emma Watson ukrywała to przed światemCzytaj dalej

Jak zrobić skrzata z nogami? Jak zrobić stojącego skrzata krok po kroku, tak, aby zachwycił wszystkich

Co bardziej wytrwali mogą pokusić się o stworzenie skrzata z nogami, który będzie stał np. przy wejściu do domu witając wszystkich świątecznych gości. W przypadku tak zaawansowanej akcji najłatwiej wyposażyć się w tekturowe tuby po aluminiowej folii spożywczej, które zapewnią naszemu brodatemu kompanowi stabilność. Nie należy również zapomnieć o odpowiednio grubej tekturze, z której zostaną wycięte jego stopy. Po wykonaniu stabilnej konstrukcji należy przystąpić do wykonania korpusu osadzonego na tekturowej podstawie na nogach. Ważne jest aby tułów skrzata był bardzo dobrze wypchany watą, w przeciwnym wypadku przemiły brodacz może skończyć twarzą na podłodze.

Jak zrobić skrzata ze skarpety?

Wykonanie skrzata ze skarpety jest prawdopodobnie najłatwiejszą ze wszystkich metod. Grubą skarpetę należy przeciąć tak, aby rozdzielić ściągacz od jej głównej części. Ten pierwszy posłuży do zrobienia czapki, wystarczy związać go na górze wstążką. Tułów wykonujemy poprzez napełnienie skarpetki ryżem, pamiętając o tym, aby również związać ją u samej góry. Do tak stworzonej konstrukcji brodę oraz nos można przyczepić na szpilki, bądź używając gorącego kleju.

Jak zrobić skrzata z materiału?

Skrzata można wykonać praktycznie z każdego materiału pamiętając o tym, żeby był on odpowiednio wytrzymały, ponieważ inaczej brodacz nie utrzyma pozycji stojącej. Niezależnie od doboru materiału warto pamiętać, aby w pierwszej kolejności kierować się swoją kreatywnością w nadaniu skrzatowi niepowtarzalnego charakteru.ZOBACZ TAKŻE
  1. Justyna Żyła Instagram: Miejsce rodzinnego dramatu
  2. Ile mężów miała Kora? Nie wszystko wychodziło jej w życiu
  3. Przepowiednie na 2019. Jackowski i inni ujawniają przyszłość!
  4. Znaki zodiaku, które są najsilniejsze. Jesteś wśród nich?
Milionerzy: Szokujące kulisy programu. Widzowie nie mieli o tym pojęciaMilionerzy: Szokujące kulisy programu. Widzowie nie mieli o tym pojęciaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News