Jak zawiązać krawat? Odwieczny problem mężczyzn

Jak zawiązać krawat? Odwieczny problem mężczyzn Źródło: Pixabay/smailies

Jak zawiązać krawat? Z tym problemem mierzy się wielu mężczyzn. Zwykle ma to miejsce, gdy przed ważną uroczystością ubierają się w biegu, w ostatniej chwili, zapominając, że trzeba jeszcze zawiązać krawat. Jednak jest to prostsze niż się wydaje.

Jak zawiązać krawat? Każdy wie, że podczas ważnych uroczystości każdy mężczyzna powinien włożyć garnitur. W niczym innym mężczyzna nie wygląda tak dostojnie i uroczyście. A nieodłącznym elementem garnituru jest oczywiście krawat, lub w niektórych przypadkach mucha (choć zwykle jest zarezerwowana dla kelnerów).

Dobry krawat podkreśla wygląd koszuli i jest doskonałym dopełnieniem każdego stroju galowego. Jeszcze niedawno panował zwyczaj, by męski krawat musiał być tego samego koloru co sukienka kobiety mu towarzyszącej. Jednak przestaje to być już praktykowane, co nie znaczy że krawaty straciły na atrakcyjności. Przeciwnie, obecnie nie musi to być już poważny kształt i chłodny kolor, nadający powagi. Obecne kolory krawatów są dopasowywane pod rodzaj uroczystości, na którą mężczyzna się udaje.

Jak zawiązać krawat? Jest wiele sposobów

Jest wiele sposobów wiązania krawata i każdy mężczyzna powinien znać chociaż jeden z nich - choćby dlatego, by nie musieć prosić swojej żony lub partnerki o pomoc, gdy przyjdzie taka potrzeba.

Najpopularniejszym i zarazem jednym z najprostszych sposobów wiązania krawata jest tak zwany "Windsor". Daje on bardzo oficjalny, symetryczny i dość szeroki kształt naszej ozdobie. Aby zawiązać krawat w ten sposób należy zawiesić krawat na szyi, pamiętając aby cieńsza strona była po naszej prawej stronie. Teraz krzyżujemy obie końcówki, sprawiając aby szersza część krawata była skierowana do góry, zaś węższa ku dołowi.

Szerszą końcówkę odsuwamy w prawo, lekko naciągając, a następnie przekładamy od strony naszego ciała na drugą stronę. Kolejnym krokiem jest skierowanie tej części do góry, również lekko naciągając i przełożenie przez obręcz, którą mamy zawieszoną na szyi. Szerszą końcówkę tym razem przekładamy na lewą stronę i przekładamy ku prawej, lecz tym razem od zewnątrz i kierujemy przez obręcz na szyi od spodu.

To już prawie koniec. Szerszą końcówkę, która powinna być obecnie skierowana ku górze należy przełożyć przez węzeł, od zewnątrz i naciągnąć. To już koniec, krawat jest gotowy.

źródło: Modini

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News