Jak zawiązać krawat - windsor i pół windsor? Nie do każdego krawatu pasuje

Jak zawiązać krawat - windsor i pół windsor? Nie do każdego krawatu pasuje Źródło: youtube/krawatomania

Jak zawiązać krawat - windsor. Wiązanie krawata to jedna z podstawowych umiejętności każdego eleganckiego mężczyzny. Sama część garderoby świadczy o jego guście, elegancji i klasie. Jak zawiązać krawat stylem windsorskim? Czy każdy do niego pasuje?

Jak zawiązać krawat - windsor to niezwykle gustowny i szykowny węzeł. Metoda wiązania krawata tym sposobem jest najpopularniejszą w Polsce. Mężczyźni chętnie wybierają ten styl podczas przygotowywań na spotkania rodzinne, imprezy okolicznościowe i ważny dzień w pracy. Jak dobrze zawiązać krawat, aby wyglądać szalenie elegancko? Czy technika windsorska pasuje do każdego krawata?

Jak zawiązać krawat - półwindsor i podwójny windsor

Węzeł windsorski cieszy się ogromnym powodzeniem ze względu na łatwość wiązania, symetryczny kształt oraz wyjątkową funkcjonalność. Mogą nosić go mężczyźni o każdym typie sylwetki. Najlepiej sprawdza się w przypadku koszul o szeroko rozstawionych kołnierzykach. Będzie wyglądał dobrze podczas każdej okazji. Przy wiązaniu warto pamiętać, aby uformować jego zgrabną talię w dolnej części oraz wszystkie inne elementy węzła, które należy mocno dociągnąć; górne rogi natomiast powinny być nieco rozciągnięte, aby trójkąt był równy.

Pokrewną techniką jest węzeł pół-windsor. Przypomina on klasyczne wiązanie, jest jednak o wiele lżejszy i łatwiejszy do wykonania. Idealnie pasuje do krawatów z cienkiego lub niezbyt grubego materiału. Elegancki, o trójkątnym kształcie, pasuje do koszuli o klasycznym lub otwartym kołnierzyku.

Pół-windsor:

 • sylwetka - prawie wszystkie rozmiary
 • rodzaje kołnierzyków - klasyczne, szerokie
 • rodzaje krawatów - standardowe, cienkie, niezbyt grube
 • trudność wiązania - łatwy
 • popularność - bardzo popularny

Do szeroko rozstawionych kołnierzyków idealnie pasować będzie węzeł podwójny windsor. Nie jest on w żadnym stopniu rozszerzeniem klasycznej techniki, ponieważ wiąże się go zupełnie inaczej.

Podwójny windsor

 • sylwetka - prawie wszystkie rozmiary
 • rodzaje kołnierzyków - z szeroko rozstawionymi koniuszkami
 • rodzaje krawatów - cienkie
 • trudność wiązania - trudny
 • popularność - średnio popularny

Jak zawiązać krawat na wesele?

Wielu ludzi w Polsce wciąż nie potrafi wiązać krawata. Bardzo często ma to związek z tym, że umiejętność owa nigdy wcześniej nie była im specjalnie potrzebna. Wejście w dorosłość coraz częściej wymaga od mężczyzn dobrych manier oraz elegancji. Nauka wiązania krawata przyda się tym, którzy chcą nadać swojemu wyglądowi więcej szyku w pracy lub pragną zaprezentować się z idealnej strony podczas imprezy okolicznościowej. Jednym z przykładów takiego wydarzenia jest ślub i wesele członka rodziny lub kolegi z pracy.

Technika windsorska to świetny wybór na początek naszej przygody z tą piękną ozdobą naszej garderoby. Warto pamiętać jednak, że krawat powinien być dłuższy od standardowego, cienki oraz dobrze dobrany do koszuli. Węzeł windsor przypisuje się królowi Edwardowi VIII. Podobno nosił on klasyczne wiązanie "w czwórkę" lecz na grubym krawacie. W jego czasach była to z pewnością rewolucja w stylizacji.

Poniżej prezentujemy film, dzięki którym, każdy będzie mógł od podstaw nauczyć się standardowych wiązań. Windsor:

 1. Kiedy 5. odcinek ostatniego sezonu Gry o Tron? W sieci już są spoilery
 2. Jak się skończy Gra o Tron? Teorie fanowskie są niesamowite
 3. Czy będzie 5. sezon Lucyfera w Netflix? Producenci strzegą tajemnicy
 4. Gdzie na weekend poza miastem? Spędź miło czas z najbliższymi
 5. Gdzie są najbardziej romantyczne miejsca w Polsce? Można się tam oświadczyć
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News