Jak zagadać do dziewczyny? Na FB łatwiej przełamać nieśmiałość

Jak zagadać do dziewczyny? Na FB łatwiej przełamać nieśmiałość Źródło: pixabay.com/pasja1000

Jak zagadać do dziewczyny? Chcesz poderwać lub bliżej poznać dziewczynę, jednak zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? Chciałbyś do niej podejść, ale strach przed odrzuceniem i nieśmiałość cię blokują - nie tylko ty masz z tym problem. Może warto napisać do niej wiadomość przez portal społecznościowy lub skomentować jej zdjęcie na Facebooku lub Instagramie?

Jak zagadać do dziewczyny? To chyba nie największy problem, najpierw należy się zastanowić nad przełamaniem nieśmiałości i wyjściem z własnej strefy komfortu. Pokonując słabości, stajemy się coraz silniejsi i pewni siebie, warto nad tym pracować, ponieważ efekty naszych działań będą widoczne natychmiast. 

Oczywiście w Internecie aż roi się od ogłoszeń dotyczących kursów podrywu i szkół uwodzenia, które nauczą cię, jak zdobyć wymarzoną partnerkę w kilku prostych krokach, otóż nie - nie pomogą wam. A oklepane teksty przyniosą wręcz odwrotny od zamierzonego skutek.

"Czy twój ojciec był złodziejem? Bo skradł gwiazdy z nieba i włożył w Twoje oczy" lub "bolało jak spadłaś z nieba?" - litości, jedyne co możecie wywołać takim tekstem to uśmiech politowania, bo żadna dziewczyna z pewnością się na to nie nabierze. Dlaczego? Bo te oklepane teksty słyszały już nie raz i nie dwa, wiedzą, że nie są pierwszymi osobami, na których testujesz swoje magiczne hasła. Ponadto każda z dziewczyn chce poczuć się wyjątkowa, wiedząc, że zwróciłeś na nią uwagę z konkretnego powodu.

 - Prawda jest taka, że większość procesu uwodzenia zaczyna się w naszej głowie, więc jeśli nie poukładamy sobie swoich przekonań na temat relacji damsko-męskich oraz płci przeciwnej, to może być nam bardzo trudno znaleźć drugą połówkę. Oprócz tego oczywiście przydatne jest wyrobienie w sobie odpowiednich umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej, praca nad własną pewnością siebie, oraz zrozumienie dla różnic w psychice kobiet oraz mężczyzn - radzi ekspert.

Jak zagadać do dziewczyny? Na FB i przez Internet łatwiej niż w szkole

 - Na szczęście mit o tym, że z portalów randkowych korzystają wyłącznie desperacji, zaczyna powoli upadać i nie wszyscy lubią wychodzić do klubów czy też nie mają w sobie na tyle zaparcia, aby zwalczyć lęk przed podchodzeniem do nieznajomych kobiet na ulicy, więc Internet okazuje się tutaj być idealnym rozwiązaniem - wyznaje Jan Gajos, trener uwodzenia, w jednym z wywiadów.

Jeśli nie masz okazji zagadać do dziewczyny w szkole, bibliotece czy sklepie lub uniemożliwia ci to twoja nieśmiałość, to możesz nawiązać kontakt drogą wirtualną. W dobie Internetu bardzo popularne jest komunikowanie się poprzez portale społecznościowe - Facebook, Instagram i Tinder daje wiele możliwości. 

Tam macie możliwość dowiedzieć się czegoś o wymarzonej partnerce, jakie ma zainteresowania, co lubi robić w wolnym czasie, może jakiej muzyki słucha lub gdzie chodzi na siłownię. Punktów zaczepienia może być mnóstwo, przecież nie chodzi tylko o to, żeby była atrakcyjna, jeśli myślisz o niej na poważnie, chcesz również, żebyście pasowali do siebie. Imprezowiczka z domatorem lub weganka z mięsożercą mogą nie dojść do kompromisu przez poglądy i odmienne zdania.

 - Oczywiście istnieją pewne różnice pomiędzy szukaniem partnera w realu i w Internecie, o których warto pamiętać, kiedy decydujemy się na jedno z rozwiązań. Ja osobiście uważam, że nie warto się ograniczać wyłącznie do jednej metody i warto poznawać ludzi zarówno w realu, jak i w Internecie - radzi ekspert.

Bądź bezpośredni, ale nie nachalny, przede wszystkim się przywitaj, może przedstaw, jeśli nie mieliście okazji jeszcze się poznać, możesz powiedzieć jej jakiś komplement - ich przecież nigdy dość i zacznij luźną, niezobowiązującą rozmowę.

Na koniec jeszcze kilka prostych rad:

  • nigdy nie udawaj, że jesteś kimś innym,
  • dużo się uśmiechaj i bądź pogodny, nawet kiedy się stresujesz,
  • patrz jej w oczy, kiedy dojdzie do spotkania,
  • subtelny komplement również się przyda,
  • nie stosuj jednakowych metod podrywu do każdej napotkanej dziewczyny, bo każda jest inna i nie nabierze się na tanie sztuczki.

  1. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą 2019 - data
  2. Dzień Przytulania 2019. Międzynarodowe czy polskie święto?
  3. Wykop.pl - kto jest właścicielem jednego z największych portali społecznościowych w Polsce?
  4. Jak zawiązać krawat na "śledzik"? Najprostszy węzeł nie jest zawsze odpowiedni
  5. Dlaczego koty boją się ogórków? A może to mit?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News