Jak usunąć paznokcie hybrydowe bez acetonu? To możliwe

Jak usunąć paznokcie hybrydowe bez acetonu? To możliwe Źródło: pixabay.com/Alehandra13

Jak usunąć paznokcie hybrydowe bez acetonu? Teraz, gdy lakiery hybrydowe robią prawdziwą furorę, kobiety coraz częściej decydują się na ten rodzaj stylizacji. Jak zadbać o płytkę paznokcia i usunąć hybrydę bez acetonu?

Jak usunąć paznokcie hybrydowe bez acetonu? Wizyta u manicurzystki to chwila relaksu, której ulega coraz większa ilość kobiet. U większości pań można zaobserwować manicure wykonany lakierem hybrydowym. Można zapomnieć o malowaniu paznokci co kilka dni i nierównym nałożeniu lakieru. Hybryda jest trwała, utrzymuje się do 3 tygodni, niepodatna na odpryski i pięknie się prezentuje.

Zdejmowanie lakieru hybrydowego nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Jak powszechnie wiadomo, wszelkiej maści zmywacze do paznokci posiadają w swoim składzie szkodliwy aceton. Stosowanie tego środka do zmywania paznokci to prawdziwa szkoda dla paznokcia. Nie dość, że wysusza skórę i płytkę paznokcia, to jeszcze osłabia paznokieć w bardzo dużym stopniu - mogą się łatwiej łamać. Jak ściągnąć lakier bez większych szkód?

Paznokcie hybrydowe - ściąganie lakieru bez chemikaliów

Producenci środków kosmetycznych wyszli naprzeciw oczekiwaniom pań, które chcą zadbać o swoje paznokcie. Do tej pory lakier hybrydowy był usuwany przez nałożenie na paznokieć wacika z acetonem, następnie palec owijany był folią i z takim pakunkiem należało odczekać około 10 minut. Jakie nieinwazyjne sposoby proponują manicurzystki?

Stosunkowo niedawno na rynku kosmetycznym pojawiły się specjalne naklejki, teraz do kupienia w każdej większej drogerii. Metoda ta jest stosowana już podczas nakładania hybrydy. Przed nałożeniem lakieru na paznokciu umieszcza się specjalną cienką przezroczystą naklejkę, którą trzeba dostosować do kształtu paznokcia. Potem śmiało można nakładać lakier. Gdy nadejdzie czas zdjęcia hybrydy wystarczy lekko podważyć drewnianym patyczkiem naklejkę z lakierem i paznokieć jest czysty w mgnieniu oka.

Drugą metodą, którą stosują kosmetyczki jest spiłowanie lakieru. Brzmi przerażająco - ale wcale tak nie jest. Dla wprawionej kosmetyczki to jest jak bułka z masłem, ale jeśli zdecydujemy się stosować tę metodę w domu trzeba bardzo uważać - bez wprawy można łatwo naruszyć swoją własną płytkę paznokcia. Do spiłowania lakieru używa się na początek pilnika o dużej ziarnistości, potem o ciut mniejszej do usunięcia najcieńszej warstwy lakieru, a resztki usuwane są bloczkiem do paznokci.

Niektóre kosmetyczki zamiast pilników używają frezarki, co pozwala zaoszczędzić kilka minut, na koniec podobnie jak powyżej stosują bloczek polerski.

Źródło: Chillizet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News