Banalny sposób na odstraszenie komarów. Polacy nie mają o nim pojęcia, Meksykanie stosują od lat

Banalny sposób na odstraszenie komarów. Polacy nie mają o nim pojęcia, Meksykanie stosują od lat Źródło: screen/Youtube.com/ID 41330

Jak odstraszyć komary? Istnieje bardzo prosty sposób, który od lat znany jest w Meksyku. Polacy nie mają o nim pojęcia, bo nikt wcześniej o tym nie mówił. Dzięki prostemu trikowi można zminimalizować ilość komarów praktycznie do zera. Wystarczą tylko dwa produkty, które większość ludzi ma w swoich domach.

Jak odstraszyć komary? Wystarczy połączyć ze sobą dwa produkty, a na koniec je podpalić. O tym sposobie Meksykanie wiedzą od lat. Oni także, tak jak Polacy, muszą codziennie borykać się z uciążliwymi komarami, które dają o sobie znać w Ameryce Północnej. Mieszkańcy kontynentu skutecznie jednak bronią się przed nimi. Oto przepis, aby nigdy więcej nie doświadczyć ataku komarów.

Jak odstraszyć komary? Sposób jest banalny

Nikt nie lubi komarów, które najczęściej atakują na łonie natury, w okolicach drzew, a także zbiorników wodnych. Te owady żywią się krwią zarówno zwierząt, jak i ludzi. Ciężko jest się przed nimi uchronić. Istnieje jednak jeden, skuteczny sposób na to, aby pozbyć się komarów z okolicy - na przykład wtedy, gdy organizujemy grilla dla rodziny i znajomych.

Wystarczy, że w przeciętą na pół pomarańczę wbijemy goździki, skropimy alkoholem i... zapalimy. Aromat, który wydzieli owoc w połączeniu ze znaną przyprawą spowodują, że zapach ludzkiej skóry, a także woń produkowanego przez nią dwutlenku węgla zostaną zamaskowane. Dzięki teemu komary uciekną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Meksykanie wiedzieli o tym od dawna. Polacy dopiero się uczą

O sposobie poinformowała Vanessa Brown - dziennikarka portalu www.news.com.au. Zauważyła, że w taki sposób z komarami radzą sobie na co dzień Meksykanie. Zanim poznali ten sposób również borykali się z ciągłymi atakami komarów, które skutecznie uniemożliwiały im spokojne spędzanie czasu na powietrzu. Teraz palące się pomarańcze z powbijanymi w nie goździkami są nieodzownym elementem stołów w pubach, kawiarniach, restauracjach czy innych miejscach publicznych.

Jak twierdzą internauci pomarańcze mogą także dodatkowo zostać skropione sokiem z cytryny lub winem. Ponoć może to jeszcze polepszyć efekt.

Aby poradzić sobie skutecznie z komarami można także zastosować kilka innych sprawdzonych sposobów. Stosowanie odpowiednich preparatów w sprayu jest najprostszym z nich. Ich dzisiejszy skład jest trochę zmieniony względem starych receptur. Można jednak znaleźć na rynku preparaty ze sprawdzonym, naturalnym składem. Co ciekawe, często w spisie związków chemicznych danego produktu można znaleźć właśnie wyciąg z pomarańczy i goździków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mikołaj Roznerski pobił się z mężem Kasi Warnke. Wszystko zostało nagrane
  2. TVP: Decyzja o odłączeniu Szymona od aparatury została podjęta wbrew rodzicom
  3. Straszne wiadomości. Nie tylko 10-letnia Kristina i mały Szymon, kolejna śmierć wstrząsnęła Polską
  4. Tak "przywitano" mordercę Kristiny w areszcie, wstrząsające nagranie. "Długo może nie przeżyć" (VIDEO)

Źródło: Onet

Następny artykuł