Jak obrać granata? Parę ruchów i po sprawie

Jak obrać granata? Parę ruchów i po sprawie Źródło: pexels/kristina_paukshtite/

Jak obrać granat? Oto najprostsza i najszybsza metoda jak pozyskać jego pestki. Warto również przyjrzeć się wszystkim zbawiennym właściwościom tego owocu.

Jak obrać granat by w łatwy sposób pozyskać jego pestki i cieszyć się ich wyjątkowym smakiem? Sposobów może być wiele, ale nie każdy jest do końca skuteczny. Miłośnicy tego owocu zachodzą w głowę jak bez większych trudności dostać się do jego pestek, ponieważ ta czynność okazuje się niezwykle trudna i czasochłonna. O to jak w łatwy sposób możemy pozyskać upragnione pestki granatu.

Jak obrać granat? 

Dokładnie umyty owoc należy położyć na desce do krojenia, a następnie przepołowić. Bierzemy jedną z otrzymanych połówek i trzymamy nad miską stroną z ziarnami do dołu. W tym momencie zaczynamy uderzać w górną część np. łyżką. Dzięki temu pestki same zaczną wypadać. Te, które pozostały wyłuskujemy za pomocą łyżeczki. Mona to zrobić wraz z miąższem, ponieważ on również jest jadalny. 

Oto najprostszy i najszybszy sposób na pozyskanie pestek z granatu. Dzięki temu już po 5 minutach możesz delektować się jego smakiem. Co jeszcze możesz i powinieneś wiedzieć o tym owocu?

Właściwości granatu

Owoce granatu są niezwykle korzystne dla naszego organizmu. Są one doskonałym źródłem witaminy C, witaminy E, witaminy B, witaminy A Są to owoce bogate w wiele substancji mineralnych i odżywczych takich jak: fosfor, magnez, jod, krzem, wapń i potas. Granat zawiera w sobie bardzo dużo białka, beta karotenu, kwasu foliowego oraz błonnika. Dzięki temu korzystnie wpływa na nasz układ odpornościowy i trawienny. Poprawia również koncentrację, a także zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzheimera

Granat w diecie 

Jeżeli zamierzasz przejść na dietę by zrzucić zbędne kilogramy, to pamiętaj by koniecznie zawrzeć w niej owoc granatu. W 100 g owocu zawarte jest jedynie 82,7 kcal. Jest to naprawdę mało, więc nie musisz martwić się, że przytyjesz. Wręcz przeciwnie. Ten owoc bardzo korzystnie wpłynie na ciebie podczas twojego odchudzania. Substancje, które są w nim zawarte przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej oraz zapewniają uczucie sytości na długi czas. 

Jeżeli do tej pory bardzo rzadko spożywałeś granat, bądź nie jadłeś go wcale, koniecznie to zmień. Granat nie tylko zwalczy infekcje występujące w twoim organizmie, ale również będzie zapobiegać przed ich występowaniem. 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News