Jadwiga Emilewicz - zakaz handlu w niedziele
Jakub Kaminski/East News
Aneta Wasilewska - 19 Czerwca 2020

Emilewicz oficjalnie ogłosiła. Wiadomo już, co z zakazem handlu w niedziele

Jadwiga Emilewicz przekazała, jakie jest oficjalne stanowisko w sprawie zniesienia zakazu handlu w niedziele. Polacy nie mają powodów do radości. Okazuje się, że nasze oczekiwania nie zostaną spełnione.

Jadwiga Emilewicz ogłosiła, jakie jest oficjalne stanowisko rządu w sprawie zniesienia handlu w niedziele. Słowa minister rozwoju mogą nie przypaść do gustu Polakom.

Krzysztof Ibisz z panną młodąWielkie poruszenie, Ibisz pokazał się z panną młodą. Internauci dopatrzyli się jednego szczegółuCzytaj dalej

Jadwiga Emilewicz w sprawie zniesienia handlu w niedzielę 

Jadwiga Emilewicz zabrała głos w sprawie zniesienia handlu w niedziele. Wicepremier, minister rozwoju nie pozostawiła żadnych wątpliwości. Rząd w ogóle nie rozważa takiego pomysłu. 

- Dziś nie rozważamy takiego scenariusza. Co więcej, […] stan konsumpcji, jaki osiągamy dziś, jest porównywalny z tym, co mieliśmy na początku roku, przed pandemią. Dzisiaj zatem nie widzimy konieczności […] aby ten zakaz był zniesiony. […] Ale, oczywiście, analizujemy na bieżąco rynek - przekazała Jadwiga Emilewicz. 

Jadwiga Emilewicz zaznaczyła, że rynek na bieżąco jest analizowany, co składnia do myślenia, że w przyszłości stanowisko w tej sprawie może się zmienić. 

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Psychotest: w jaki sposób układasz nogi siedząc na krześleW jaki sposób układasz nogi, siedząc na krześle? Układ zdradza największą tajemnicę, o której nie wiesz nawet ty samCzytaj dalej

Jadwiga Emilewicz nie pozostawiła złudzeń. Polska Izba Handlu apeluje o zniesienie zakazu

Pomimo słów, jakie przekazała Jadwiga Emilewicz, pomysł zniesienia zakazu handlu w niedziele jest niezmiernie ważny dla Rady Przedsiębiorczości, a także Polskiej Izby Handlu, które już od dawna apelują o zmianę prawa. Zdaniem PIH w czasie pandemii zdjęcie tego zakazu przyniosłoby więcej korzyści. 

– Niedziele handlowe rozładowałyby ruch w galeriach. Dziś to sobota jest najbardziej przeładowanym dniem. Po przywróceniu handlu w niedzielę ruch w ten dzień rozładowałby się w naturalny sposób. Chodzi o odpowiedzialność za zdrowie Polaków i poczucie bezpieczeństwa konsumentów – przekazał w rozmowie z Wprost.pl Marcin Czyczerski, prezes CCC.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielka strata. Potwierdziły się doniesienia o Piotrze Fronczewskim

2. Ministerstwo zdrowia niespodziewanie wprowadziło ważną zmianę. Kluczową wiadomość mogą otrzymać tysiące Polaków

Co więcej, stanowisko Polaków w tej sprawie zostało poznane w ostatnich tygodniach. W przeprowadzonym sondażu wyszło na jaw, że ponad połowa mieszkańców kraju, byłaby za przywróceniem handlu w każdą niedzielę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cudowny przepis na pierogi po polsku, pyszniejsze niż ruskie. Tajemnicą jest obłędny farsz
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Internauci nie mogą się opamiętać. Wyciekło zdjęcie z nastoletnią córką Wiśniewskiego, powala
  4. Sebastian wykorzystywał chorą na raka 7-latkę. Prokuratura po raz kolejny wkroczyła do akcji
  5. Szykuje się nowe 500 plus. Prezydent przedstawił, jak będzie wyglądać
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

KobietaJuż nie była w stanie się sama poruszać, ważyła ponad 300 kilogramów. Jej dzisiejszy wygląd odbiera mowęCzytaj dalej

źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News