Jadwiga Emilewicz mówi o otwarciu granic. Znamy prawdopodobną datę

Jadwiga Emilewicz mówi o otwarciu granic. Znamy prawdopodobną datę Źródło: wikipedia

Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju w rządzie Mateusza Morawieckiego mówiła na podczas wywiadu o ponownym otwarciu granic Polski. Polskie granice zostały zamknięte z powodu epidemii koronawirusa, a ci którzy je przekraczali, musieli odbywać kwarantannę. Dziś poznaliśmy bardzo prawdopodobną datę ich otwarcia.

Jadwiga Emilewicz poinformowała o prawdopodobnej dacie ponownego otwarcia polskich granic. Polska minister zaznaczyła jednak, że podany przez nią termin należy traktować "z dużą rezerwą", a kwestia ponownego otwarcia granic będzie uzależniona od sytuacji epidemiologicznej - zarówno w Polsce, jak i całej Europie.

Jadwiga Emilewicz została dzisiaj zaproszona do programu "Wszystko o koronawirusie". W studiu Polsat News minister odpowiadała na pytania zadawane przez widzów. Podczas trwania programu jeden z widzów zapytał o możliwość otwarcia granic Polski. Minister udzieliła odpowiedzi, zaznaczyła jednak, że nie są to całkowicie pewne informacje, ponieważ wiele zależy od sytuacji na świecie.

Należy przypomnieć, że do 12 czerwca została zablokowana możliwość swobodnego przekraczania granicy państwowej Polski, a granice wewnętrzne - czyli z Niemcami, Czechami, Słowacją oraz Litwą - można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach.  Po powrocie do Polski należy odbyć 14-dniową kwarantannę. Z tego obowiązku są zwolnieni pracownicy transgraniczni oraz marynarze i zawodowi kierowcy.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Jadwiga Emilewicz o strefie turystycznej

Jadwiga Emilewicz poinformowała, że granica zostanie otwarta najprawdopodobniej 15 czerwca. Sytuacja jednak jest stale monitorowana i nie należy za bardzo przywiązywać się do tego terminu, ponieważ zależy on od szeregu czynników.

O możliwość rozważenia ponownego otwarcia granic apelowały ostatnio Niemcy. Należy tutaj zaznaczyć, że Niemcy są największym i najważniejszym partnerem gospodarczym Polski, a zamknięte granice utrudniają swobodny przepływ towarów, co z perspektywy czasu może okazać się niekorzystne dla rynków obu sąsiadów.

Dzisiaj grzeje: 1.Tragiczna śmierć aktora "Na Wspólnej". Porażające informacje przekazał jego przyjaciel 
2.Nie żyje aktor znany m.in. z „M jak Miłość”. Zmarł w wyniku ciężkiej choroby

Jadwiga Emilewicz wspomniała także o możliwości stworzenia strefy turystycznej, która pozwalałaby na wakacyjne wyjazdy zagranicę bez konieczności odbywania kwarantanny po powrocie do kraju. "Jeżeli kraje graniczące z nami mają opanowaną sytuację epidemiczną, mają pewne standardy bezpieczeństwa i higieny analogiczne do naszych i są gotowe otworzyć w naszą stronę, to my powinniśmy stosować zasady partnerstwa" - powiedziała Emilewicz. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Została ogłoszona najmłodszą matką w historii. Aż ciężko uwierzyć ile miała lat, kiedy urodziła
  2. Z ostatniej chwili. Wiemy kto poprowadzi Polskę na Euro 2020. Przyszłość Jerzego Brzęczka przesądzona
  3. Rząd w ostatniej chwili zmienił męczący zakaz. Wiele osób odetchnie z ulgą
  4. Oliwia Bieniuk pokazała zniewalające zdjęcie. Siostra Ani Przybylskiej musiała zareagować
  5. Zupa pomidorowa jak u babci. Wiele osób zapomina o jednym kluczowym dla zniewalającego smaku składniku
  6. 72-latka znalazła w Biedronce górę pieniędzy. Były przeznaczone na ponury cel
     

Źródło: Gazeta.pl

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News