Wiele osób myślało, że nadszedł koniec. Emilewicz postawiła sprawę jasno

Wiele osób myślało, że nadszedł koniec. Emilewicz postawiła sprawę jasno Źródło: Jakub Kaminski/East News

Jadwiga Emilewicz zabrała głos w ważnej sprawie. Wiele osób spodziewało się, że nadszedł już koniec, ale nie. Minister postawiła sprawę jasno. Wiadomo, kto będzie mógł skorzystać na nowym pomyśle rządu.

Jadwiga Emilewicz przyznała, że Polacy mogą liczyć na pomoc rządu, jeżeli w czasie pandemii koronawirusa znaleźli się w ciężkiej sytuacji. Minister zdradziła, że już niebawem dowiemy się więcej na temat rozwiązań, jakie wejdą w życie, by "podnieść" niektóre branże w Polsce. 

Jadwiga Emilewicz stawia sprawę jasno 

W rozmowie z dziennikarzem portalu Money.pl Jadwiga Emilewicz została zapytana, czy rząd planuje już pomoc dla polskich przedsiębiorców na jesień, kiedy przyjść ma druga fala epidemii. Minister zdradziła, nad jakimi zmianami obecnie pracują w rządzie. 

- Już dziś raczej myślimy o impulsach, które sprawią, że przedsiębiorcy zgromadzone oszczędności, bo to jasne, że widzimy dane o skumulowanych oszczędnościach, jak sprawić, by zachęcić ich do inwestowania. I dzisiaj są to podstawowe prace, które prowadzimy - wyznała. 

Pakiet budowlany, pakiet mieszkaniowy, fundusz inwestycji lokalnych, estoński CIT czy ulga robotyzacyjna to czynniki, które mają wpłynąć na to, że przedsiębiorcy chętniej zainwestują swoje pieniądze, by "podtrzymać tętno polskiej gospodarki".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jadwiga Emilewicz: rozwiązania będą "szyte na miarę"

Co więcej, Jadwiga Emilewicz zdradziła, że pomoc dla wszystkich dotkniętych marcowym i kwietniowym przestojem, a także tym, co może wydarzyć się na jesieni, będzie dopasowywana do potrzeb na bieżąco. Mają być to rozwiązania "szyte na miarę". Jadwiga Emilewicz zdradziła, że z najcięższym problemem boryka się mimo pomocy branża turystyczna. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków
2. Wiele osób nie miało pojęcia. Chodzi o ojca Beaty Szydło
3. Zaskakujące słowa ministra Szumowskiego o obowiązku zakrywania ust i nosa. Nawet problemy z oddychaniem nie są wymówką

Branża turystyczna jest dla rządu istotna nie tylko ze względu na liczbę pracowników, jaką zatrudnia, ale zdaniem Emilewicz, jest także "wizytówką naszego kraju". Szczegółowych informacji na temat nowych rozwiązań możemy spodziewać się już za około tydzień. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szarpanina na planie „Top model”. Krupa i Wieniawa nagle zaczęły się kłócić, wszystko zarejestrowała kamera
  2. Szok. Wielka gwiazda nie zagra w Lidze Mistrzów. Piłkarz chce nagle zakończyć karierę, bo przyłapał żonę na zdradzie
  3. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
  4. Był na grzybach, kiedy poczuł okropny odór. Natrafił na "palce diabła", zdjęcia błyskawicznie obiegły sieć
  5. Zdjęcie wszystko ujawniło, nie ma wątpliwości. Nikt nie wiedział o tajemnicy Szymona Majewskiego
  6. Widzowie oglądali program "Sędzia Anna Maria Wesołowska", ale nic nie podejrzewali. Właśnie ujawniono zatrważającą prawdę
  7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach     
  8. Dlaczego Sekielski nagle chudnie? Podał lepszą niż wszystkie przepisy Gessler razem wzięte recepturę na zupę z buraka
  9. Niewiarygodne sceny w centrum Warszawy tuż przed godziną „W”. Tysiące osób było świadkami

Źródło: Money pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News